Mõtisklused rohelisest agentuurist

Tere tulemast rohelisse agentuuri! Nii nagu ka mõni aeg tagasi kirjutatud blogipostituses nentisime, on roheline mõttelaad tulnud põhimõtteliselt igasse valdkonda ja ikka selleks, et jääda. Moodsa, oma keskkonnast hooliva ja trendidega kaasas käiva loovbüroona ei saa me La Ecwadoris rohearenguid lihtsalt pealt vaadata, vaid oleme aja jooksul eri viisidel sellesse oma valges majas ka ise […]

Brand icon

Tere tulemast rohelisse agentuuri! Nii nagu ka mõni aeg tagasi kirjutatud blogipostituses nentisime, on roheline mõttelaad tulnud põhimõtteliselt igasse valdkonda ja ikka selleks, et jääda. Moodsa, oma keskkonnast hooliva ja trendidega kaasas käiva loovbüroona ei saa me La Ecwadoris rohearenguid lihtsalt pealt vaadata, vaid oleme aja jooksul eri viisidel sellesse oma valges majas ka ise panustanud. Täna teemegi väikese ülevaate tegevuste kohta, mida seoses roheteemadega teinud oleme ning mõtiskleme ka tulevikuplaanide peale.

Vähem paberit

Juba ammusest ajast puuduvad meie töötajate laudade all isiklikud prügikastid, sest piisab ka kahest universaalsest agentuuri köögis. Isikliku prügikasti puudumine võib esmalt mõjuda tüütult, kuid tegelikult on see samuti hea viis (lisa)jäätmete tekkimise vältimiseks. Ka uuringud on näidanud, et vähendades prügikastide arvu büroode ruumides väheneb automaatselt tekkiva prügi hulk.

Vähem oluline pole ka erinevate paberjäätmete vältimine. Paratamatult on kätekuivatuspaber üks suuremaid jäätmeallikaid, mille kasutuse hulka saab tegelikult vähendada. Täiesti ära jätta ei saa, kuid oluline on leida asjalikud alternatiivid, mis kõigile sobivad.  Nii ongi igal töötajal oma isiklik rätik ja seeläbi reaalne vajadus igapäevase kuivatuspaberi järele puudub. Peale personaalsuse räägib rätiku kasuks ka fakt, et seda saab korduvalt kasutada, ainuke vaev on vaid rätiku pesemine. Kuid paberjäätmed ei teki vaid käsi pestes.

On selleks oma tööd üle vaatav copywriter, projektijuhi jaoks oluline leping või praktikajuhend, A4 põhjal kirjalikke teateid kuhjub ühe nädala peale samuti. Omakeskis püüame paberjäätmete teket vähendada, printides vähem. See aga on probleemi üks külg, sest ka dokumendid ja failid ei teki vaid füüsiliselt.

Digikeltsast prii

Aina põletavam probleem on massiivne digipürgi tekkimise probleem, mille kaal iga-aastaselt aina kasvab. Agentuurielus nii igapäevase e-maili saatmisega tekitab selle saatja 4g CO2’te, foto või suurema manusega lausa 50g CO2. Veel neli aastat tagasi saadeti üle maailma päevas umbes 293 miljardit e-maili, kuid käesolevaks aastaks on selleks numbriks prognoosituid lausa 361 miljardit.

Need on tõsised arvud, millesse „panustamist“ püüame La Ecwadoris vähendada. E-mailide saatmist paraku veel täielikult vältida ei saa, kuid regulaarne digikeltsa vähendamine ja serveri puhastamine on agentuuris pidevalt käimas.

Ka elektri säästmisel oleme La Ecwadori loovmajas väga sirgjoonelised ning jälgime, et selle kasutus jääks mõistlikkuse piiresse. Siin on suureks abiks maja eri osadesse paigutatud liikumisandurid, mis aktiveeruvad siis, kui mõni loovisik või projektijuht nende „radarile“ satub. Teisisõnu ei jää eri ruumide tuled põlema niisama ning see fakt annab ühe kuu lõikes korraliku säästu nii energia kui elektriarve osas.

Vähem oluline pole tõsiasi, et toetame La Ecwadoris kodukontoris töötamist. Tänu sellele säästavad mitmed meie kolleegid nii kütust kui ka sõiduaega ja aitavad omakorda kaasa keskkonnahoidlikumale suhtumisele ja eluviisile.

Astudes Loomevälja digitiimi toast õue, jõuame La Ecwadori aeda. Võime julgelt öelda, et ainsa agentuurina evib meie maja ka mõnusat ja õdusat roheaeda. See on koht, kuhu on kevadsuvel ülimalt hea tulla loovmõtteid mõlgutama või suurtele kontseptsioonidele vahelduseks värsket õhku hingama. Puu otsa paigutatud pesakastis on hüva pelgupaiga leidnud ka arvukad linnuligiid ja kui veab, võib aias lippamas kohata ka tarmukat oravat.

Mõtted tulevikuks

Kuidas edasi? Oleme teinud mõned sammud parema tuleviku ja puhtama agentuuri suunas, kuid teame hästi, et sarnaselt loovtrendidele ei peatu ka roheareng. Kiire hooga tulevikku müdistava keskkonnahoidlikkuse rongile tahame loomulikult kutsuda  ka oma kliente ja koostööpartnereid. Ning kui muutustega ei jõua alustada kohe täna, on hea olulisele teemale vaikselt vähemalt mõelda. Ka see on esimene samm.