Ülevaade munavõitjate preemiareisist Ungarisse

Kuldmuna 25. juubelil autasustati ka agentuur La Ecwadori loovaid kahe munaga: ühe pronksi ja ühe hõbedaga. Saadud munad tähendasid vaid üht: õnnelikud võitjad lähevad põnevale preemiareisile. Sel korral osutus sihtkohaks Ungari ning täpsemalt selle ajalooline pealinn Budapest, kuhu seitse võitjat novembri keskel ka kohale lendasid. Võluvas ja ajaloolises pealinnas oli teha ja näha hulgaliselt ning […]

Brand icon

Kuldmuna 25. juubelil autasustati ka agentuur La Ecwadori loovaid kahe munaga: ühe pronksi ja ühe hõbedaga. Saadud munad tähendasid vaid üht: õnnelikud võitjad lähevad põnevale preemiareisile. Sel korral osutus sihtkohaks Ungari ning täpsemalt selle ajalooline pealinn Budapest, kuhu seitse võitjat novembri keskel ka kohale lendasid.

Võluvas ja ajaloolises pealinnas oli teha ja näha hulgaliselt ning nüüd teemegi mõnusa kokkuvõtte külastusest madjarite maale. Reis algas vara-varahommikuse lennureisiga Varssavisse, kus meie reisiselle tabas esimene ootamatus. Nimelt anti teada, et jätkureis Budapesti lükatakse erinevatel põhjustel edasi. Kas põhjuseks oli lennuväljal hiiliv paks udu või midagi muud, tundus, et nüüd tuleb mõned tunnid lennujaama terminalis mööda saata.

Kuid just siis, kui tarmukas reisiseltskond einestama suundus, hakkas äkitselt rahvasumm õigete väravate poole liikuma. Kerge segadus sai läbi ja reis Budapesti võis siiski jätkuda!

Urkabaarid ja soojad termid

Nelja päeva peale oli tegemist hulgaliselt. Üheks eredaimaks hetkeks võib pidada kindlasti Budapesti kuulsaima termide kompleksi, Szechenyi vannide külastamist. Kergelt krõbeda õuetemperatuuri juures oli ülimalt mõnus suures soojas basseinis mõnuleda. Julgemad huvilised ei öelnud ära ka kiire vooluga basseini külastamisest.

Budapestis on hulgaliselt erinevaid väikseid lokaale, mida nimetatakse urkabaarideks. Loomulikult ei saanud ära öelda paarist joogist ühes säärases baaris. Seega said sammud seatud Szimpla Kert suunas, mille puhul on tegu Budapesti tuntuima urkabaariga. Intrigeeriva iseloomu ja vägeva karakteriga baari nimi tähendab eesti keeles salajast aeda ja tõepoolest, erinevad soppe, korruseid ja käike jagus Szimpla Kert’is korralikult.

Peale urkabaaride on Ungari pealinn tuntud veel ühe põneva ja ootamatu fakti poolest. Nimelt on tegu mitteametliku põgenemistubade pealinnaga, sest just neid leidub Budapestis enam kui 160! Tiheda graafiku oludes õnnestus kaks erinevat põgenemistuba siiski läbi käia ning oma meeskonna ühtsus proovile panna. Hüvade kokteilide kõrvaseks sobis tunni aja jooksul üheskoos vangikongist põgenemine ideaalselt.

Maagilisena mõjus ka jõuluturu külastamine, mis avati Budapestis juba 18. novembril. Peale turult väikeste meenete ostmist liikus kogu reisi seltskond edasi ühte klassikalisi Ungari roogasid pakkuvasse kohakesse. Nüüd saab enam kui kindlalt öelda, et tõeline guljašš sai ära mekitud!

Üks ilusaimaid McDonald’seid

Minnes toiduteemadega edasi, põikas reisiseltskond ka McDonald’sisse. Kuid mitte tavalisse mäkki, vaid olge nüüd valmis, väidetavalt ühte ilusaimasse terves maailmas! Budapesti rongijaamas asuv maailmakuulsa keti restoran võlub külastajat kauni interjööri, kõrgete lagede ja klassikalises stiilis laternatega. Nyugati McDonalds’i võib leida ka järgnevalt lingilt teiselt kohalt.

Kogu tiim sai reisist positiivse tõuke ja nõustus, et Budapest turgutas vaimu ja virgutas mõttetööd. Kuhu viivad La Ecwadori loovhiidude uued reisid? Seda me veel ei tea, kuid kindel on üks: pingutame ka 2024. aasta Kuldmuna konkursil!