Praktika La Ecwadoris – „Master Of Ad-i“ uksed avati 4. lennule

13. märtsil oli hommik ilus ja päike kevadine. Seda just sellepärast, et La Ecwadori uksest olid sisse astunud neli uut praktikanti, kelle naeratus oli kõrvuni. Naeratuse taga oli muidugi närvesööv ärevus, sest kohe-kohe oli vaja pea ees hüpata tundmatusse vette. Lisaks reklaamimaastiku karastunud haidele ootab neid La Ecwadoris ees kolm kuud tõsist tööd, mille käigus […]

Brand icon

13. märtsil oli hommik ilus ja päike kevadine. Seda just sellepärast, et La Ecwadori uksest olid sisse astunud neli uut praktikanti, kelle naeratus oli kõrvuni. Naeratuse taga oli muidugi närvesööv ärevus, sest kohe-kohe oli vaja pea ees hüpata tundmatusse vette. Lisaks reklaamimaastiku karastunud haidele ootab neid La Ecwadoris ees kolm kuud tõsist tööd, mille käigus saavad praktikandid lähemalt tuttavaks agentuurielu kardinatagustega.

 

Tutvume meie praktikantidega lähemalt:

 

Gregor Lillemets

Jõudsin oma teekonnaga otse ja värskelt sotsiaalmeedia maastikult Master of Ad-i programmi. Kaasas on mul tegelikult juba raske varasem sotsiaalmeedia pagas, mida teistele lahkelt jagada saan. Olen tegelenud sisuloomega suhteliselt seinast seina suunitlustega ehk olen ise olnud nii suunamudija kui ka ettevõtte omanik, kes arendab oma brändi.

Igapäevaelus olen hoopis tudeng, kes õpib TalTechis ärindust, peaerialaks turundus. Olen oma õpingutega jõudnud teisele kursusele ning tunnen, et nüüd on ideaalne aeg ka oma praktika sooritada. Seda loomulikult La Ecwadoris :).

Lühidalt, mul on hea meel olla siin, aga veel parem meel on normi sisu toota.

 

Susanna Freivald

Olen teise aasta tudeng Tallinna Majanduskooli nooremprojektijuhi erialalt. Mind tõmbas Master of Ad programmi eelkõige võimalus juhtida omaenda praktikantide meeskonda ning tegeleda mitmekesiste projektidega. Varasemalt olen töötanud projekti koordinaatorina start-up’is, kus lisaks tavatööle haldasin ka ettevõtte sotsiaalmeediat.

Oleme juba esimeste päevade jooksul palju kogenud ja korda saatnud. On näha, et programmiperiood tuleb väljakutseterohke, kuid usun, et just selle kaudu saan palju areneda nii projekijuhtimise alal kui ka turunduse valdkonnas.

 

Maria Vita

Õpin hetkel Tallinna Majanduskoolis esimesel kursusel turundusspetsialistiks. Töö- ja elukogemust on mul varasemast aga kuhjaga: olen toimetanud nii telesaateid; kõiksugu võimalikke spordialasid ja üritusi läbi oma kaamerasilma vaatajateni toonud; unetuid öid montaažitoolis veetnud; ronimiskeskust juhtinud ja ka ERR-i teleprogrammi monitoorinud.

Kõik need tegevused on minus vaikselt kasvatanud huvi turunduse vastu, mistõttu otsustasingi sellesse valdkonda põhjalikumalt süübida. La Ecwador tundus parim koht, kus saada hea ülevaade sellest, kuidas turundusmaailm toimib ja panna koolis õpitud oskused ning teadmised praktikas tööle. Juba teisel päeval saime hakata töötama päris klientide probleemide ja kampaaniatega, mis oli väga äge kogemus. Ootan põnevusega, mida järgmised kolm kuud toovad ja loodan, et nii mõnedki meie tiimi lennukad ideed jõuavad läbi La Ecwadori klientide ka avalikkuseni.

 

Kert Saarmets

Oma 23 eluaasta jooksul olen jõudnud töötada päris paljudes erinevates valdkondades – kaitsevägi, objektijuht, giid, baarmen, ehitaja. Mitte ükski koht ei tundunud minu jaoks õige ja alati oli midagi puudu. See kõik muutus, kui astusin 1. septembril BFMi uksest sisse. Alustasin oma õpinguid reklaami ja suhtekorralduse erialal reklaami tudengina. Ma ei ole seda otsust sekunditki kahetsenud. Juba esimestel õpingute kuudel otsustasin, et lisaks koolile, tahan oma akadeemilisi teadmisi rakendada praktikas. Selleks, et kõik, mis ma õpin, paremini kinnistuks ja tekiks terviklik pilt sellest, mida üldse tähendab reklaami tegemine ning agentuuris töötamine.

Fast forward 2. semestri algusesse, kui koolis toimus praktikapäev, kuhu erinevad agentuurid ja firmad tulid oma praktikakohti pakkuma. Lavale astus Heily Aavik agentuurist La Ecwador. Teadsin kohe, et ilma võitluseta ma seda kohta ära ei anna ning nii saigi kandideeritud praktikaprogrammi „Master Of Ad“. Siin ma olen, istun siin kaunis Pirita kontoris ja kirjutan endast. Soovin siit praktikalt võtta endaga kaasa kõik teadmised, mis võtta annab. Samal ajal andes endast kõik, et La Ecwador ei kahetseks minu kaasamist oma projektidesse.

Praktikandid alustasid koheselt tiheda töögraafikuga ja esimesi töövilju saab juba näha TikTokis ning Instagramis. Aga see pole veel kõik! Lisaks sellele, on praktikandid saanud kätte ka esimesed briifid ja brainstorming on täies hoos. Soovime meie vahvatele praktikantidele edu ja raudseid närve.

Vaata, kuidas alustas Master of Ad 3. lend!

Koostas: Kert Saarmets