7 põhjust, miks head tootefotod on veebis edu saavutamiseks hädavajalikud: üldlevinud vead, mida vältida

Toodete müümisel internetis või üleüldse digiajastul müümisel, on tootefotode kvaliteet üks olulisemaid kliendi ostuotsust mõjutavaid tegureid. Peale COVID-it kasutab enamik meist kaupade ostmiseks veebipoode või otsib veebist toodete kohta enne ostmist vähemalt infot. Seetõttu on head fotod olulised igale ettevõttele, mis soovib eristuda ja olla internetiturul edukas. Tõime välja 7 põhjust, miks kvaliteetsed tootefotod on […]

Brand icon

Toodete müümisel internetis või üleüldse digiajastul müümisel, on tootefotode kvaliteet üks olulisemaid kliendi ostuotsust mõjutavaid tegureid. Peale COVID-it kasutab enamik meist kaupade ostmiseks veebipoode või otsib veebist toodete kohta enne ostmist vähemalt infot. Seetõttu on head fotod olulised igale ettevõttele, mis soovib eristuda ja olla internetiturul edukas. Tõime välja 7 põhjust, miks kvaliteetsed tootefotod on olulised.

1. Tootefotod äratavad tähelepanu ja pakuvad head esmamuljet

Kvaliteetsed tootefotod on pilkupüüdvad ja äratavad kohe kliendi tähelepanu. Nad loovad tootest ja kaubamärgist positiivse esmamulje, mis aitab kaasa usalduse loomisel ja julgustavad kliente ostuotsust sooritama. Üks levinud viga, mida turundajad teevad, on heade fotode tähtsuse alahindamine. Sageli eeldatakse, et toote omadused ja eelised üksi müüvad toote kliendile maha. Kui mõtleme näiteks toidupoodide e-poodidele, siis seal scrollides jääb kvaliteetne ja isuäratav toode kohe silma, kehva ja isu mitte tekitav foto ilmselt ostukorvi ei jõua. Tegelikkuses võib toode olla maailma parim, aga kui seda illustreerivad kehva kvaliteediga ja pildid, siis kliendi jaoks see kvaliteet lihtsalt ei kajastu.

2. Toodet kirjeldavad fotod aitavad klientidel teha teadlikke otsuseid

Tootefotod annavad klientidele visuaalset teavet toote kohta, näiteks selle suuruse, värvi, tekstuuri ja omaduste kohta. See teave on oluline, et aidata klientidel teha teadlikke otsuseid. Head fotod, mis kujutavad toodet täpselt, võivad annavad klientidele ostu sooritamiseks vajaliku kindlustunde. Üheks sagedaseks veaks paljude ettevõtete puhul on vähene visuaalset teavet toote kohta. Näiteks ei näidata toodet erinevate nurkade alt, ei esitata lähivõtteid olulistest detailidest või ei näidata toodet kasutuses. Mõelda tasub näiteks jalanõude ostmise peale – kui jalanõusid on kujutatud vaid ühe nurga alt, on üks peamisi muremõtteid, kas mulle ka jalanõude teine külg meeldib? Ilma piisava visuaalse teabeta ei pruugi kliendid olla toote meeldivuses piisavalt kindlad, et ostu sooritada.

3. Ilusad tootefotod suurendavad klientide kaasatust

Visuaalselt ilusad pildid suurendavad klientide pühendumist tootele ja brändile. Kliendid jagavad ja soovitavad hea fotoga tooteid tõenäolisemalt, mis suurendab toodete nähtavust ja müüki. Lisaks võivad kvaliteetsed fotod parandada üldist ostukogemust ja suurendada tõenäosust, et kliendid tulevad poodi tagasi kordusostude tegemiseks. Kvaliteetsete fotodega võivad aga turundajad teha aga selle vea, et ei optimeerita oma fotosid veebis vaatamiseks. Liiga suurte fotode kasutamine, mille laadimine võtab kaua aega, samas liiga väikeste fotode kasutamine ei võimalda klientidel toodet piisavalt üksikasjalikult näha. Oluline on leida tasakaal kvaliteedi ja faili suuruse vahel, et tagada tootefotode kiire laadimine ja hea välimus kõigis seadmetes – väga oluline on meeles pidada ka mobiiliformaati!

4. Iseloomuga fotod eristavad teie brändi konkurentidest

Üleküllastunud turul aitavad eristuvad ja silmapaistvad tootefotod brändil konkurentidest eristuda. Kvaliteetsed fotod, mis näitavad toodet parimas võimalikus valguses on abiks eristumisel ja loovad ainulaadse kogemuse. Brändi kasvatamisel on suureks veaks ebajärjekindlate ja kõikuva kvaliteediga tootefotode kasutamine. See võib hõlmata erineva suuruse, eraldusvõimega või valgustuse poolest erinevate fotode kasutamist, mis muudab toote välimuse ebaühtlaseks ja ebaprofessionaalseks. Vaata näiteks meie tehtud fotosid AVASTA kohviseeriale.

Vana Tallinn tootefotod

5. Õiged tootepildid suurendavad konversioonimäära ja müüki

Head tootepildid viivad lõppkokkuvõttes suurema müügimahu ja kõrgemate konversioonimääradeni. Andes klientidele täpseid ja atraktiivseid fotosid, kasvatavad ettevõtted enda suhtes usaldust. Parim tulemus on võimalik saada testides. Võib ju eeldada, et head pildid toovad automaatselt kaasa suurema müügi, kuid erinevatel fotodel võib olla erinev mõju. Testides erinevaid tootefotosid ja mõõtes nende mõju müügile, on võimalik oma tootefotosid maksimaalse tõhususe saavutamiseks optimeerida.

6. Head tootefotod on abiks tagastuste vähendamisel ja parandavad klientide rahulolu

Head tootefotod vähendavad tagastusi ja tõstavad klientide rahulolu. Täpsete ja üksikasjalike tootepiltide esitamisega saab aidata klientidel paremini mõista, mida nad ostavad, mis vähendab valede ootuste tõttu tagasisaatmise tõenäosust. Lisaks võivad kvaliteetsed fotod parandada üldist ostukogemust ja suurendada tõenäosust, et kliendid tulevad tulevikus ostude tegemiseks tagasi. Kui tooted on fotodel halvasti presenteeritud, siis kliendid võivad osta tooteid valel eesmärgil ning neis pettuda.

7. Head tootefotod aitavad kaasa SEO paranemisele

Lisaks eelistele klientide ostuotsuste mõjutamisele, aitavad head fotod ka otsingumootori optimeerimisel (SEO). Optimeerides oma tootefotosid kirjeldavate failinimede, alt-tekstide ja pildi pealkirjadega, on saab parandada oma võimalusi kõrgemaks paigutuseks otsingumootori tulemuste lehekülgedel. Üldlevinud viga on tootefotode SEO jaoks mitte optimeerimine. Ilma kirjeldavate failinimede ja alt-tekstideta ei pruugi otsingumootorirobit täielikult mõista tootefotode sisu, mis võib kahjustada järjestust otsingumootoris.

Kokkuvõttes võib öelda, et head fotod toodetest on olulised iga ettevõtte jaoks, kes soovib veebis edu saavutada. Need äratavad tähelepanu, aidata klientidel teha teadlikke otsuseid, suurendada klientide kaasatust, eristada brändi konkurentidest ja lõppkokkuvõttes suurendada müüki. Nende eeliste täielikuks ärakasutamiseks tuleb aga vältida levinud vigu nagu heade tootefotode alahindamine, piisava visuaalse teabe esitamata jätmine, fotode optimeerimata jätmine veebis vaatamiseks, ebajärjekindlate või halva kvaliteediga fotode kasutamine ning fotode tõhususe kontrollimata jätmine. Neid vigu vältides ja kvaliteetsetesse fotodesse investeerides saavad ettevõtted kasvatada veebis oma brändi positsiooni ja suurendada oma võimalusi edule konkurentsitihedas e-kaubanduses. Ärge alahinnake tootepiltide jõudu – need võivad toote müüa või müümata jätta, seega tasub investeerida aega ja ressursse, et need oleksid kvaliteetsed.

Tule tootefotode pildistamise koolitusele!

Koolitust viib läbi La Ecwadori karastunud AD Vallo Kivimaa, kes lisaks disaineri ametile on ka suurepärane tootefotograaf. Meie juures töötatud 16 aasta jooksul on Vallo tehtud tuhanded kaunid tootefotod ehtinud nii trükiseid kui e-poode. Vallo on auga välja teeninud eksperdi tiitli. AD-na mõistab Vallo, kui olulist rolli töö disainifaasis mängivad korrektselt tehtud pildid.

Pole vahet, kas sa oled alustav fotograaf, turundusspetsialist või E-poe omanik, La Ecwadori Turunduskohvi fotokoolitusel saad vajalikud teadmised ja omandad praktilised oskused, et oma tootefotod või E-pood atraktiivsemaks muuta.

  • Millist fototehnikat valida ( kaamera, objektiivid, välgud, valgustus )
  • Kaamera käsitlemine (ISO, ava, säri, fookus, pildi formaadi valimine)
  • Tootele sobiva tausta valimine
  • Rekvisiitide valik ja kasutamine
  • Valguse ja välgu kasutamine, läigete ja peegeldustega arvestamine
  • Järeltöötlusprogrammide valik

Täpsem info koolituse kohta siit.