Praktika La Ecwadoris – 3. lend ready for take off

La Ecwadori Master of Ad praktika raames on kokku tulnud kolmas lend innukaid praktikante. Nagu varasemaltki, on noori terve loovtiimi jagu – maagiline number 5 – ning koos sisenetakse reklaamiagentuuri kirevasse ja energilisse maailma. Neid ootab ees kolm kuud põnevaid ülesandeid ja õpetlikke koolitusi.   Saame selle kevadise praktikalennuga lähemalt tuttavaks:   Mari Hairk Olen […]

Brand icon

La Ecwadori Master of Ad praktika raames on kokku tulnud kolmas lend innukaid praktikante. Nagu varasemaltki, on noori terve loovtiimi jagu – maagiline number 5 – ning koos sisenetakse reklaamiagentuuri kirevasse ja energilisse maailma. Neid ootab ees kolm kuud põnevaid ülesandeid ja õpetlikke koolitusi.

 

Saame selle kevadise praktikalennuga lähemalt tuttavaks:

 

Mari Hairk

Olen teise aasta tudeng BFMi reklaami ja suhtekorralduse erialalt. Fun fact, õpin kahe teise praktikandiga samal kursusel. Mulle hullult meeldib idee, et saan igapäevaselt  töötada väga erinevat liiki projektide ja ideedega. Sellepärast soovisingi tulla praktikale just agentuuri. Tõsi, agentuurielu on küll väga kiire, kuid selle eest on garanteeritud, et iga päev saab end proovile panna ning kogeda midagi uut.

Ma loodan selle kolme kuu jooksul osaleda erinevates projektides, nii meie enda loovtiimiga, kui ka näha täpsemalt, milline on agentuuri igapäevaelu. Esmamuljest on saanud juba neljas ja viies mulje, sest iga päevaga saan aina ägedaid kogemusi juurde.

Näiteks saime hiljuti praktikantidega osaleda projektijuhtimise koolitusel, mis mind väga motiveeris. Heale koolitajale kohaselt suutis Anneli Ohvril paari tunniga projektijuhi töö puust ja punaseks lahti seletada. Sain ka kinnitust, et just selle tööga sooviksin tulevikus tegeleda.

 

Janar Kaseorg

Tulen kaugemalt Kuressaarest ning õpin samuti BFM-is, küll IKUMUMU eriala kunsti suunal. Külastades agentuuri tundus väljastpoolt vaadates selle õhkkond sõbralik ja kaasahaarav ning leidsin, et minu oskused laseks mul sellises keskkonnas areneda ning ka kaasa aidata.

La Ecwadori tulles ei osanud aimata, milline praktika tulla võib, kuid kõige rohkem lootsin leida loovaid inimesi, kellega hästi läbi saada ning kellelt midagi õppida. Alguses veidi ehmusin, sest praktika algas väga kiireloomuliselt, kuid tehes asju grupiga koos ning ülesandeid osadeks jaotades olen aru saanud, et ei ole võimatult keerulisi ülesandeid, kui on hea meeskond koos.  Ise olen oma disainioskusi juba proovile saanud pannud Ilm24 veebilehele uue kujunduse loomisel.

 

Kendra Katrina Könnel

Olen 21-aastane Pärnust pärit neiu ning õpin koos Siimu ja Mariga teist aastat BFMis reklaami ja suhtekorraldust. Minu sooviks on läbida praktika, mis päriselt näitab mulle, kuidas reklaamivaldkonnas töö ja elu käib. Kogu protsess alates idee valmimisest, lihvimisest, kliendile esitamisest kuni teostamiseni. Olime ülikoolis loengu raames La Ecwadori agentuuri varasemalt juba külastanud, mistõttu tuli see mulle praktikakohta otsides kohe meelde.

Olen superõnnelik, et siia praktikale sain, sest senine mulje on äärmiselt positiivne – väga ägedad inimesed ja huvitavad projektid. Näiteks olen saanud kätt proovida nii La Ecwadori sotsiaalmeediatekstide kirjutamisega kui ka Retseptisahtli Instagrami haldamisega.

 

Hanna Kastor

Tulen Tallinna lähistelt Kiili vallast. Hetkel õpin Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori graafilise disaini viimasel kursusel. Koolis väga agentuuris töötamisest ei räägita, mille tõttu tundus mulle sealne disaineritöö kohati avastamata maa, seega mõtlesin ohjad enda kätte võtta ning oma nahal kogeda, millised on reklaamimaailma päris telgitagused.

Tulin praktikale avatud meelega – kindlaid ootusi mul pole, on vaid suured lootused. Teadsin, et tahan kindlasti oma disainioskuseid arendada ning õppida oma ala parimate käe all. Siiani on esmamuljed väga positiivsed. Inimesed on sõbralikud ja alati valmis aitama ning projektid on põnevad – näiteks olen saanud luua disaine nii Retseptisahtli kokakooli ürituse tarvis kui ka Pardigolfile.

 

Siim Kokkota

Hingelt tartlane, kuid praegu elukohaks Tallinn. Olen praktikantide grupist neljas Tallinna Ülikooli tudeng ehk juba võis aimata – teise aasta BFM-i reklaami ja suhtekorralduse tudeng. Tahtsin tulla just agentuuri praktikale, sest tunnen, et koolitöödel on puudu äriline vaade. Samuti on meile koolis antud briifid olnud siiani pigem fiktiivsed, seega tundsin, et oleks viimane aeg proovida kätt ka reaalselt eksisteerivate klientide ja probleemidega.

Praktika käigus soovin tegeleda võimalikult erinäoliste projektidega, mille jooksul saan proovile panna nii oma kirjaoskust kui ka halle ajurakukesi ideede genereerimisel. Praeguseks on mul olnud võimalus tekste kirjutada nii Circle K sotsiaalmeediasse kui ka Retseptisahtli blogisse. Meil on praktikantidega soolas ka üks suurem projekt, millest loodetavasti kuulete varsti. Väljakutsena oleks äge osaleda ka mõnes suuremas hankes. Kogu La Pere on olnud väga toetav ja sõbralik, mis on muutnud hetkelise praktikakogemuse hästi meeldivaks.

 

Muuhulgas on praktikantidel olnud seni võimalus vürtsitada La Ecwadori sotsiaalmeediat – hiljuti valmis esimene ühistöö, mida saab näha nii La Ecwadori Instagramis kui ka TikTokis. Ega muud üle jää, kui soovida neile palju edu ja lennukaid ideid – jääme põnevusega ootama, mida viisik järgmise kolme kuu jooksul korda hakkab saatma!

Koostas: Mari Hairk