Põhjused, miks videoklipid peaksid olema osa sinu sisuturunduse plaanist

Kas sina tead kui mitu videot laetakse iga peäv internetti üles?

Brand icon

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tehnoloogia areng mõjutab kõike

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

Tehnoloogia areneb, nii ka filminduse ja produktsioonimaailm.Tänu tehnoloogia arengule on videoturundus hoo sisse saanud. Kui mõni aeg tagasi võis see kõlada utoopiliselt, siis nüüd pole videoid mingi probleem vaadata ka telefonist.Vaadates sotsiaalmeedia statistikat, siis juba eelmise aasta algusest on suurenenud videote ning liikuvate piltide postitamine. Lisaks on tõusnud ka nende formaatide tarbimine. Techcrunchi väitel on Facebooki videote vaatamine 2016. a võrreldes eelmise aastaga kasvanud 300% võrra. Syndacasti andmetel moodustab video tervelt 74% kogu internetiliiklusest.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Syndacasti andmetel moodustab video tervelt 74% kogu internetiliiklusest.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ka videoblogijad ehk siis vloggerid või youtuberid koguvad üha enam populaarsust üle kogu maailma. Video sisu on vaatajal kiirem ning mugavam tarbida ja videoga saab edasi anda palju rohkem kui lihtsalt piltide ja tekstiga. Mida tähendab see aga turundajatele? Kui suudad luua sisu, mis võidab inimese tähelepanu, siis suurendad läbi selle liiklust oma lehele ning oled ehk saanud ühe potentsiaalse kliendi juurde.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

SEO nimel

Lisades oma kodulehele videoklippe, mõjutab see sinu kodulehe SEO-d. Uuringud (Comscore) on näidanud, et koduleht tuleb Google otsingus üle 50% paremini välja, kui sellel on kasutatud videoklippi.

Kuid nagu iga asjaga – kui sa tahad näha tulemust, siis pead sa seda tegema õigesti. Lisaks heale sisule tuleb jälgida ka tehnilisi parameetreid, sealhulgas video formaati ning kvaliteeti.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Video kutsub vaatama!

Millisele lehele sa klikiks enne – kas sellisele, kus on vaid tekst või sellisele, kus on video? Ilmselt huvitaks sind rohkem kaasahaarav piltidega video, kui kuiv mustvalge tekst sama sisuga. Mõistlik oleks need kaks asja omavahel ühendada, sest on teaduslikult tõestatud, et inimene haarab audiovisuaalselt esitletud infot paremini kui teisi formaate. Seega ühenda pildid ning tekst üheks põnevaks videoks. Uuringute põhjal võib öelda, et mida meelelahutuslikum sisu, seda parem, sest 76% osalenutest jagaksid videot oma sõpradega, kui see on meelelahutuslik.

Öeldakse veel, et video ahvatleb ka kõige laisemat sihtrühma. Ehk kui sinu teksti ei viitsita väga lugeda, siis videoklippi vaadatakse ikka.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Läbi video on võimalik tutuvustada oma ettevõtet, luua korporatiivset sisu ning samas saab pakkuda ka midagi meelelahutuslikku, kaasahaaravat ning interaktiivset.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Mõtle video kasutamisele, kui tahad, et inimesed rohkem huvi tunneks sinu kodulehekülje vastu. Videoformaat annab nii ettevõtetele kui turundajatele väga palju erinevaid võimalusi – videoga saab teha vaata et kõike. Läbi video on võimalik tutuvustada oma ettevõtet, luua korporatiivset sisu ning samas saab pakkuda ka midagi meelelahutuslikku, kaasahaaravat ning interaktiivset. Praegu enamjaolt alakasutatakse videoformaadi lahendusi, sest harjutud on ainult reklaamklippide tegemisega, kuid sisuturunduses see enam ei tööta.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Uuringud (Comscore) on näidanud, et koduleht tuleb Google otsingus üle 50% paremini välja, kui sellel on kasutatud videoklippi.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=M7nwYDQxKMg”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Emotsioonid lakke!

Videoklipiga on kergem jõuda inimeseni ja teda sellega puudutada. Videos saame kasutada erinevaid paiku ja inimesi, muusikat, näidata emotsioone, teha nalja, samas anda enda olulist infot. Vali ise, kuidas seda teed. Videoklippi kasutades on hea võimalus luua usaldust oma klientidega. See on tegelikult lihtsamast lihtsam – kas ostaksid toote, mille nime kõrval on vaid tutuvustav tekst või mille nime kõrval on foto  ja/või video? Ei kahtlegi, et enamik inimesi valiks teise variandi. Inimene tahab näha ja kuulda, mida reaalselt pakutakse.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Parem võimalus näha tulemusi

Google’l on raske hinnata, kui kaua inimene teksti luges, kas üldse luges, kas tuli tagasi seda lugema uuesti, kas jagas kellelegi.Video laadimisel mõnesse keskonda, saame ülalpool mainitud asju kenasti hinnata. Asja mõte on selles, et sa saad hinnata tulemusi, saad näha, mis toimib ja mis mitte, seega tead, mida inimestele üha uuesti pakkuda.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Videol on ka kõrgem tulemus

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Uuringute põhjal vaatab 65% inimesi rohkem kui  ¾ videost alati ära. See on aga rohkem kui vaid tekstipõhise sisu kohta öelda saame. Seega kui sul on mingi hea või tähtis sõnum edastada, siis miks mitte valida tõhusam vahend – videoklipp.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Google’i tellitud uuringu kohaselt vaatas eelmine aasta alla 25-aastastest Eesti noortest iga nädal televiisorit 68%, kuid Youtube’i internetivideokeskkonda 93%.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Viimasel ajal on ka täheldatud, et oluline polegi video kvaliteet, vaid selle sisu. Olgem ausad, kogu sisuturunduse põhimõte keerlebki ju sisu ümber.

Kuigi praegu laevad paljud oma videod üles Facebooki, Instagrami ning muudesse kanalitesse, on Youtube siiski teine kõige populaarsem sotsiaalmeediakanal. Google’i tellitud uuringu kohaselt vaatas eelmine aasta alla 25-aastastest Eesti noortest iga nädal televiisorit 68%, kuid Youtube’i internetivideokeskkonda 93%.

Seega mõelge ise, kui sinu videoklipp on leitav Youtube’is!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Teele Hein
Agentuuri La Ecwador sisuturunduse juht[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]