Kastiratas pole vaid memmekestele küla vahel sõitmiseks

Suve alguses sai La Pere viimaks kätte oma uue ja keskkonnasäästliku sõiduvahendi – kastiratta! Kastiratta omamisega liitus La Ecwador ka MTÜ Elav Tänav algatusega, et muuta Tallinna linnaruum enamaks kui lihtsalt liikluskoridorid.

Brand icon

Mida kastiratas endast üldse kujutab?

Olukorras, kus autostumine kasvab iga aastaga, valitsus kehtestab automaksu, Tallinna liiklus on pööratud pahupidi ning meid kõiki ähvardab kliimakatastroof, tuleb hakata mõtlema alternatiivsetele sõiduvahenditele. Kastiratas on keskkonnasäästlik ja tervislik asendus autole. Igapäevastes oludes asendab kastiratas suurepäraselt kõiki auto funktsioone – ise jõuad oma sihtkohta kohale igal juhul, aga kasti saab paigutada ka poekotid, pakid või lapsed ja lemmikloomad. Erinevalt autost oled aga kastirattaga sõites ise füüsiliselt aktiivne. Arvestades praegust liiklusolukorda Tallinna kesklinnas, on kastirattaga liiklemine kindlasti ka ajasäästlikum kui autoga ummikutes passimine.

Meie kastirattal on ka väntamist lihtsustav elektrimootor – selle abil on ka pikemad sõidud nauditavad ega aja higistama.

Miks on kastiratas oluline?

Kastirattaga sõites on võimalik vähendada oma süsinikujälge ning toetada inimsõbralikumat linnaruumi. Linnaruumil on oluline mõju sellele, kuidas inimesed selles end tunnevad ning kui jalakäijaid valdab pidev hirm auto alla jääda või on müratase ebameeldivalt kõrge, ei ole tegemist inimsõbraliku linnakeskkonnaga. Samuti parandab kastirattaga liiklemine oluliselt füüsilist aktiivsust – kui trenni minemine nõuab motivatsiooni, natuke teadmisi ning tavaliselt ka järjekordset autosõitu, siis kastirattaga liiklemine.

Mida me oma kastirattaga teeme?

Agentuuris kasutame kastiratast igapäevasteks sõitudeks, näiteks kui kohvipiim saab otsa, saame seda mugavalt poest juurde tuua ja ka enda mõtteid füüsiliselt liigutades veidi tuulutada. Samuti käime kastirattaga ka väiksematel võtetel, kus väga palju varustust pole vaja kaasa võtta, aga paar valgust, kaamera ja statiiv mahuvad kasti ilusti ära. Lisaks on see kõigile agentuuri töötajatele ka isiklikuks kasutuseks saadaval, et minna piknikule või teha igapäevasõite. See on ka üks MTÜ Elav Tänav kastirataste projekti eesmärke – ettevõtete peresõbralikumaks muutmine!

Kastirattal on La Ecwadori brändingus kleebised, mis meile kõigele lisaks reklaami teevad – tore on vahelduseks ka ennast reklaamida.

Rõõm on näha, et ka meie klientide hulgas on vastutustundlikke ja keskkonnast hoolivaid ettevõtteid. Algatusega on liitunud ka Luminor ning nad soetasid endale täpselt samasuguse kastiratta nagu meil. Lisaks on kastiratta projektiga liitunud veel näiteks Swedbank, Bolt, Telia, Liven, Delfi, OCCO jpt.

Kutsume kõiki oma kliente ja partnereid üles mõtlema oma tegevuses keskkonnasäästlikumatele alternatiividele ning liituma MTÜ Elav Tänav kastirataste projektiga, et saaksime koos oma kastiratastega sõitma minna!