Aasta parimad tõstsid LAKIDel latti

Reedel, 12. jaanuaril, oli La Ecwadori jaoks aasta üks olulisemaid päevi, kuna kollektiivisiseselt jagati taaskord ära agentuuriauhinnad LAKID. Selge on, kelle pildid seisavad tänavu Hall of Fame seinal ning kelle töölauda kaunistavad uhked lõvid. Või ämber. Kolleegi- ja ettevõttepreemiaid on agentuur jaganud juba aastaid, kuid LAKID jagati sellisel kujul laiali neljandat korda. Viie põhikategooria auhinnaks on […]

Brand icon

Reedel, 12. jaanuaril, oli La Ecwadori jaoks aasta üks olulisemaid päevi, kuna kollektiivisiseselt jagati taaskord ära agentuuriauhinnad LAKID. Selge on, kelle pildid seisavad tänavu Hall of Fame seinal ning kelle töölauda kaunistavad uhked lõvid. Või ämber.

Kolleegi- ja ettevõttepreemiaid on agentuur jaganud juba aastaid, kuid LAKID jagati sellisel kujul laiali neljandat korda. Viie põhikategooria auhinnaks on motivatsioonireis ning lõvikujuline rändkarikas, mis igal aastal käest kätte käib. Lisaks jagatakse laiali väike lõvi ehk uue tulija auhind, aasta ämber ning aasta kliendi tiitel.

lakid

,,LAKID on meie majasiseseks tunnustamisauhinnaks olnud ajast, kui kolisime Loomeväljale ning vaatasime koos brändingu ja tööandja brändinguga üle ka agentuuri motivatsioonipaketi. Kui varasemalt kuulutati auhinnad välja ühisel jõuluõhtusöögil, siis nüüd teeme seda oluliselt suuremalt ning pidulikumalt. See on gala, kus võitjad tunnevad auhinna ja oma panuse olulisust ning väärtust,“ kirjeldab meeleolukat traditsiooni Heily Aavik. ,,Koos juhtkonnaga oleme paika pannud täpse reglemendi ning iga aastaga üha rohkem panustanud gala produktsiooni – see on õhtu meie inimestele tähistamiseks.“

Aasta uus tulija on inimene, kes on viimase aasta jooksul agentuuriga liitunud, sisse elanud ning meeskonnas tööle asunud. Aasta tulija selgitatakse välja hääletuse teel ning sel korral oli sõelal neli kolleegi – Kert Saarmets, Gregor lillemets, Hanna-Lotte Kastor ja Kairit Vainult. „Hea saak oli,“ võttis galal nominendid kokku Taavi Lehari, kes juhatas sisse videoklipi, milles kuulutati võitja välja. Agentuuri pikaajaline klient, Büroomaailma tegevjuht Jüri Ross kinnitas, et väike LAKI rändab seekord „Kauboi Kert“ Saarmetsale.

lakid

Aasta ämber on auhind, mis korjab endasse aasta jooksul naljakaid seiku, juhtumisi ning olukordi, mis tegijatel juhtub. Esimest korda anti ämber välja 2018. aastal Riias ning sealt peale on igal aastal ämber käest kätte käinud ja rõõmu pakkunud kogu kollektiivile. Eelmise aasta ämbrivõitja Siim Kokkota on tänaseks juba vahetusaastal USAs, kuid läkitas humoorika videotervituse otse Texasest Houstonist. ,,Surprise-surprise… aasta ämbri võitja selgus juba enne kui 2023. aasta alata jõudis ehk kui Heily Aavik lobises kogemata aasta algul välja eelmise aasta LAKID ühe võitja.“ Heilyle kuulub õigus valida järgmise aasta võitja ning mantlipärija.

lakid

Aasta klient on tunnustus agentuuriga igapäevaselt kokkupuutuvatele inimestele. Iga agentuuri tiim saab esitada kandidaadiks ühe oma klientidest, kellega toimib usaldusväärne, efektiivne ning sujuv koostöö. Agentuuri juhtkond töötab kõik kandidatuurid läbi ning selgitab arutelu käigus välja võitja ning inimese(d), kellele omistatakse aasta kliendi nimetus. ,,Sel aastal oli heitlus suur ning 2023. aastal lisandus agentuuri klientide hulka palju uusi ja vingeid koostööpartnereid! Suure uhkusega võib välja hõigata kõik seekordsed kandidaadid, kelle vahel oli otsust tõeliselt keeruline teha: Janelle Joakit Baltic Agrost ja Scanolast, Rando Mere Matkaspordist, Kristine Ross Büroomaailmast, Riin Rätsep Aldar Latvia SIAst ning Viking Line Eesti turundusmeeskond,“ võtab Heily Aavik nominendid kokku.

Auhinna võitis seekord klient, kes panustab ühisesse koostöösse ning usaldusliku suhte tekkimisse väga proaktiivselt ja kes lähtub oma tegevustes põhimõttest, mida ka agentuur väärtustab – koostööd teevad omavahel inimesed, mitte ettevõtted. ,,Seega õnnitleme suure heameelega Viking Line Eesti meeskonda koosseisus Maiken Mäemets, Merle Hirvlaan, Triin Pajupuu, Reet Johannson, Liisa Rosenberg ja Ilja Berunenko, kellega sai muuhulgas sügisel tehtud meeleolukas ning väärt elamusi pakkuv reis Läänemerel koos põhjaliku strateegiaprogrammiga,“ kuulutas Heily galal.

lakid

Lisaks pälvisid kolleegitunnustuse ehk Kiituse kaks agentuuri kolleegi oma üdini positiivse ja ettevõtliku suhtumise eest: Hanna-Lotte Kastor ja Karl-Lennart Meri, kelle nimed hõigati välja Costa Ricalt ja Vietnamist saabunud videotervitusega.

lakidSuured LAKID

Agentuuri auhindade põhikategooriaid on kokku viis ning need katavad ära erinevad olulised valdkonnad: loovus, produktiivsus, esindamine, juhtimise efektiivsus ning inimestevahelised suhted. Traditsiooniks on saanud, et suured LAKID kuulutatakse välja tuntud inimeste poolt ning ka seekord astusid suurel ekraanil üles kuulsad üllatuskülalised.

Aasta Kullatükk on legendaarne agentuuri auhind, mis lähtub konkreetsest ning objektiivsest numbrimaailmast. Kullatükiks saab inimene, kelle töötulemused on aasta jooksul kõige efektiivsemad olnud. 2023. aasta topi moodustasid Karla Ribelus, Maiken Veskimäe, Kert Aavik ja Vallo Kivimaa. Kuldse lõvi võitja kuulutas seekord välja koomik Roger Andre. Seekord noppis auhinna meediatiimi juht Kert Aavik, kes tänas galal kõiki kolleege hea ning tulemusliku koostöö eest ja kordas, et järjekindlus ning eesmärgistamine viivad sihile.

lakid

Aasta Ambassador on inimene, kes oma tegevuse kaudu on aidanud kaasa agentuuri kuvandile, tuntusele ning usaldusväärsusele. Varasemalt Aasta Turundaja nime kandnud kategooria läbis möödunud aastal uuenduskuuri ning võtab lisaks turundamisele arvesse ka kolleegi arengut, töökultuuri ning positiivset tegevust nii organisatsiooni sisse- kui väljapoole. Nominente tutvustanud Kert Aavik tõi esile Aleksander Urke, Heily Aaviku, Kert Saarmetsa ja Taavi Lehari panuse. Kuigi õhtujuht Taavi teadis üht gala stsenaariumit, läks näitamisele videoklipp, kus filmidest ja sitcom-ist „Inbetweeners“ tuntud briti koomik James Buckley kuulutas välja Taavi nime. ,,Täielik šokk! Te olete mind „suslikuks“ ristinud, sest ma hammustan alati kõik üllatused läbi, aga ma reaalselt arvasin, et me üllatame koos Kerdiga kedagi teist ja … ma olen väga tänulik ja üllatunud,“ jagas Taavi galal esimesi emotsioone.

lakid

Aasta Tiimijuht on kategooria, milles lähtutakse taaskord puhtalt numbritest ning kõrvutatakse erinevate tiimide aastaeesmärke ja nende täitumist. Pingelises topis seisid vastamisi Maiken Veskimäe ja Kert Aavik, kellele pakkus eelmine aasta nii suuri väljakutseid kui ka suuri võite. Agentuuri head sõbrad Gabriel ja Freddy Goodmen Productionsist kuulutasid võitjaks Maiken Veskimäe, kelle jaoks oli auhind üllatuseks. ,,Tahan tänada oma tiimi! Ning meediatiimi, kellega sai üks maja suuremaid projekte ellu viidud!“

lakid

Aasta Kolleegiks
on inimene, kes selgitatakse kõikide agentuuri inimeste vahel välja demokraatlikul ehk hääletamise viisil. Sedelitele tuleb kirjutada kolleegi nimi, kes igapäevaselt panustab sisekliimasse, omavahelisse suhtlusesse ning heaollu. Hääli revideerinud Taavi võttis tulemused kokku: ,,Häid kolleege on majas palju ning seekord nimetati väga palju erinevaid nimesid, mis näitab, kui oluline igaüks teist on.“ Kõige enam hääli kogusid Hanna-Lotte Kastor, Maiken Veskimäe, Taavi Lehari, Aleksander Urke ja Karl-Lennart Meri. Võitja kuulutas välja andekas näitlejanna Kaisa Selde otse teatrilavalt: „Õhtu kõige magusama auhinna võidab… Aleksander Urke!“ Aleksandrile, kes eelmisel aastal võitis väikese lõvi uue tulijana, tähendab see vahetust väikesest lõvist suure põhiauhinna vastu.

lakid

Õhtu viimaseks kategooriaks oli Aasta Tegija, mis tähistab loovinimeste arengut ning ideid. ,,Aasta Tegija kategooria põhineb majasisesel loovuskonkursi simulatsioonil. Sellel on kolm olulist komponenti: individuaalse töö esitamine ja vormistamine; majavälise žürii kaasamine ning tööde vahetu kaitsmine koos esinemisega žürii ees,“ tutvustab konkurssi Taavi Lehari. ,,Meie töö on igapäevaselt meeskondlik, kuid lisaks on äärmiselt oluline individuaalne areng ning seepärast on igal aastal creative-töötajatel (copywriterid, disainerid, loovjuhid, sisuloojad) kohustus ette valmistada töö, kus on selge nende enda panus ning autorlus.“

Töö tuleb vormistada justkui Kuldmuna konkursi töö, toetudes Kuldmuna juhendile. Pärast tööde komplekteerimist moodustatakse majaväline žürii valdkonna erinevate „nurkade“ spetsialistidest (meedia, disain, turundus, digi, copy, kommunikatsioon), kes kujundavad shortlisti. ,,Finaali pääsenud töötajad saavad oma tööd juba päriselt žürii ees kaitsta ning vastata küsimustele. See tähendab, et konkurss annab ka esinemiskogemust ja arendab argumenteerimisvilumust,“ sõnab loovjuht Taavi Lehari.

Sel aastal püüdsid tiitlit kuus tööd ning žürii töö tulemusena tekkis paremusjärjestus. Oma töid kaitsesid oma ala professionaalide ees Hanna -Lotte Kastor, Karla Ribelus, Vallo Kivimaa, Karl-Lennart Meri, Aleksander Urke ja Kert Saarmets. ,,Siinkohal veelkord suur tänu žüriiliikmetele, kes kogu protsessiga kaasa tulid ning suure pühendumusega kõik esitused läbi töötasid. Aitäh Silja Mäeots, Kaidi Kandla,  Janelle Joakit, Hele Vatku ja Signe Kadak!“ kordas Taavi enne punktijagamise protseduuri galal. Pingeliseks osutunud punktidejagamises tuli lõpuks esikohale Vallo Kivimaa, kes pälvis oma AI-lahenduste eest RIA „Juhi IT-vaatlikult“ kampaanias ihaldatud tiitli.

lakid

Meeleolukas gala ning afterparty kestsid varaste hommikutundideni ning uued LAKIDe peremehed kaunistavad juba peagi meie Hall of Fame seina.