Tule varju

Terviseamet

Meie roll
Kampaaniad / Foto ja video

Klient: Terviseamet

 

Töö:

Vaktsineerimine on tundlik teema, mida on “torgitud” pikemat aega. Kuigi leidub neid, kes usuvad vaktsiinide kasulikkusesse, esineb jätkuvalt “teoreetikuid”, kelle arvates vaktsiinid on kahjulikud ning seepärast on ka vaktsineerimine out. Usutakse, et lapsi mitte vaktsineerides, kaitstakse nende tervist, kuigi tegelikult võib vaktsineerimatusel olla rasked tagajärjed. Samuti ei teadvustata endale, et end või lähedasi vaktsineerides suudame mõjutada nõrgemate, s.t immuunpuudulikkusega inimeste tervist. 

Agentuuri ülesanne oli välja töötada ja läbi viia vaktsineerimiskampaania, mille eesmärk on kindlustada vaktsineerimise kui sotsiaalse normi positsiooni ning teadvustada lapsevanemaid riikliku immuniseerimiskavaga pakutavatest vaktsiinidest ja nende toimest. Ühtlasi murda müüte ning libaveendumusi, mis on üha jõulisemalt ühiskonnas levimas, kuid millel puudub igasugune tõenduspõhine alus.

Idee ja lahendus: 

Et muuta just nende inimeste mõttemaailma, kes mingi põhjusel vaktsineerimist eiravad ning peavad võibolla küüslauku efektiivsemaks vahendiks, vajas Terviseamet julgustavat mõtet, millega kasvatada inimestes “karjaimmuunsust”. Sellest ajendatult sai ka kampaaniasõnumiks “Tule varju!”, mis sisendab julgust ja ranget soovitust vaktsineeritutega ühinema. 

Kampaania ühe osana valisime pildikeeleks sooja ja tähelepanu haarava animatsiooni stiili, millega kõnetasime ennekõike lapsevanemaid, aga ka lapsi. Kogu kampaaniagraafika ning illustratsioonid on originaallooming ning valminud meie Liisi sulest. Nii valmis sümbolistlik animeeritud klipp, kus vaktsineeritud ehk vihmavarju kandvad inimesed haarasid varju alla neid, kel vihmavarju käepärast polnud.

Kampaania teine osa keskendus vaktsineerimisega seotud müütide murdmisele. Telenägu Jüri Muttikat kasutades lõime sotsiaalmeediasse kergelt üle vindi keeratud sketšid, kus Jüri seletas huumoriprisma kaudu, kuidas vaktsineerimata jätmine meid mõjutada võib. Rääkisime sellest, et hügieen ei päästa alati nakkushaiguste leviku eest, haiguse läbi põdemine ei ole parim lahendus ning et vaktsiinid on tegelikult rangelt kontrollitud. 

Projektijuht: Mairi Talving

Loovjuht: Taavi Lehari

Ideekirjutaja/stsenarist: Marten Liivik

Illustraator/disainer/art director: Liis Kurm

Kampaaniaklipp:

Illustraator/AD: Liis Kurm

Stsenarist: Marten Liivik

Animatsioon: Tuuli Lepik