Ravi või ebaravi?

Terviseamet

Meie roll
Kampaaniad / Foto ja video

Klient: Terviseamet

 

Väga palju kõlapinda ning vastakaid arvamusi tekitanud teemaks on kerkinud just viimastel aastatel alternatiivmeditsiin ning selle erinevad ligiid. Kuid selle fenomeni kõrval on kasvanud ka oluliselt erinevate kelmuste ja pettuste korraldajaid, kes end ravitsejana esitlevad ning inimeste head usku ära kasutades kasumit teenivad.

Loomulikult pole antud teema päris nii lihtne ega must-valge, kui algul näib. Pärast MMS-i on inimesteni jõudnud veel palju erinevaid preparaate ning ravimeid, mis pikaaegsel tarbimisel mürgistavatena mõjuvad. Vaktsineerimise temaatika on samuti erinevate inimeste poolt kahtluse alla pandud ning Terviseametile teadaolevalt on üha rohkem nn nurgataguseid tervisespetsialiste, arste ja ravitsejaid, kes võivad patsiendi diagnoosi väljaselgitamiseks võtta viimaselt vereproovi hoopis kohviku tualetis või hambavalus vaevlejal probleemse kiku kusagil garaažis välja tõmmata.

Kuid kuidas tekitada inimestes tähelepanu, kes võivad murest murtuna pöörduda hoopis nende ebaravitsejate poole, uskudes siiralt, et ebaefektiivsed vahendid võivad haigusest päästa. Kuna antud teema püsis meedias pikalt ja teravalt üleval, vajas Terviseamet julget, kohati üle-vindi-keeratud lahendust, mis näitaks kõverpeegli kaudu, kuidas hetkel väga paljudes Eesti kohtades pettusega tegeletakse.

Koostöös Indi Films produktsiooniga, režissöör Arun Tamme, peaosalise Märt Avandi ning stsenarist Henrik Kalmetiga valmisid kolme lühiloo stsenaariumid, mis käsitlevad menukaimaid ebaravi juhtumeid.

Produkstioon: Indi Films
Idee: Taavi Lehari, Henrik Kalmet
Projektijuht: Mairi Talving

Režissöör: Arun Tamm
1AD: Greta Vars

Produtsent: Gaida Talu
Tegevprodutsent: Anu Veermäe-Kalda

Operaator: Mart Ratassepp
Kaamera assistent: Piret Krustok
Valgus: Tõnus Tuuga

Kunstnik: Taivi Lippmaa
Kunstniku assistent: Katrin Kuri

Stilist: Maarja Vardja
Grimm: Nele Raudik

Helioperaator: Kristjan Kurm

Näitlejad
Arst: Märt Avandi
Mees: Mart Saar
Ema ja laps: Aia Kokk ja tema poeg
Vanem mees: Paul Poolsaar