Laskesuusatamise 2027 MMi bidding’u materjalid

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Meie roll
Branding / Kampaaniad / Trükis

Klient: Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

 

Ülesanne: Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon (ELSF) soovis kandideerida 2027. aasta Laskesuusatamise Maailmameistrivõistluste korraldajaks ning võõrustajaks. Agentuuri ülesanne oli luua materjalid veenmaks IBU (International Biathlon Union) juhatust ja liikmeid IBU kongressil, et 2027. aasta laskesuusatamise MM toimuks Otepääl.

 

Taust ja lahendus:

Pärast 2022. aasta märtsis Otepääl edukalt toimunud laskesuusatamise MK-etappi, millele lõime võistluspaiga brändingu, oli selge, et Otepää ja Eesti on valmis korraldama laskesuusatamise suurvõistlusi.

15.-18. septembrini toimus Salzburgis IBU kongress, kus muuhulgas otsustati ka 2027. aasta laskesuusatamise MMi sihtkoht. Hääletusele pääsesid kaks kandidaati – Otepää ja Kontiolahti Soomes.

IBU kongressi lava. Foto: IBU Twitteri konto

Kandidaadid pidid koostama 3-minutilise sihtkohta ja sihtriiki tutvustava video ning presentatsiooni, mida tuli esitada esmalt IBU juhatusele ning seejärel tervele kongressile. Lisaks oli vaja toota reklaammaterjale juhatuse ja kongressi liikmetele laiali jagamiseks.

 

Video ja esitluse loovidee oli IBU juhatuse ning kongressi liikmetele kujutada, mida nad kogeksid, kui oleks aasta 2027 ning MM toimuks Otepääl. Nii videos kui ka esitluses kasutasime MK-etapiks loodud võistluspaiga brändingu CVI-d.

 

 

Lisaks videole ja esitlusele väärib märkimist Eestit, Otepääd ja Tehvandi spordikeskust tutvustav postkaartidest koosnev eksklusiivne meeneraamat, mis kingiti kahekümnele kongressi juhatuse liikmetele. Meeneraamatusse panime 12 spetsiaalselt toodetud postkaarti kaunitest Eestimaa paikadest ja olulistest inimestest. Meeneraamatu muutsid veelgi erilisemaks allkirjastatud pöördumised nii Eesti Vabariigi president Alar Karise kui ka kultuuriminister Piret Hartmani poolt. Meeneraamatu jaoks loodud postkaarte tootsime ka eraldiseisvana laiali jagamiseks messiboksis.

 

Eest Laskesuusatamise föderatsiooni delegatsioon IBU kongressil. Foto: Puhka Eestis blogi.

 

ELSFi esindajatele ühtse kuvandi loomiseks tuli mõelda ka ühtsele riietusele. Selleks kaasasime projekti stilist Jana Hallase, kes lõi ELSFi esindajatele ühtse ja taaskasutusele keskenduva riietusstiili. Taaskasutuse printsiibi järgimiseks leidsime ELSFi esindajatele Jana Hallase juhendamisel riideid meie kliendi, Uuskasutuskeskuse, poodidest. Riietuse siduvaks elemendiks sai CVI järgi tehtud kirivööpael.

 

 

Lisaks koostasime hulga laiali jagatavat trükimaterjali, millele oli lisatud QR-kood, mis juhatas huvilised ELSF-i veebilehele, kust võis samuti leida kogu meie koostatud Eestit ja Otepääd tutvustava materjali. Samuti oli QR-kood suurelt pandud Eesti messiboksi.

 

 

Muust materjalist mingil määral eraldi seisvana koostasime veel trükise Hillar Zahkna jaoks, kes kandideeris IBU Tehnilise Komitee liikmeks. Trükis jagati koos muude materjalidega kongressi juhtusele ja liikmetele, et veenda neid Hillar Zahkna poolt hääletama. Just nagu MM tuli Otepääle, valiti ka Hillar Zahkna IBU Tehnilisse Komiteesse.

 

 

Partnerina oli projekti kaasatud ka EAS, kes tootis meie poolt loodud kujundusega riidest kotid, mille sees jagati kongressi liikmetele trükiseid.

 

Lepingu allkirjastamine. Kuvatõmmis: IBU kongressi video.

 

Lõpptulemusena saame uhkusega öelda, et tänu ELSFi ja meie tööle valis IBU kongress 2027. aasta laskesuusatamise MM sihtkohaks Otepää.

ELSF-i poolne projekti eestvedaja Aivar Nigoli sõnul räägib hea töö eest fakt, et MM hääletati kongressi poolt Otepääle pea ühehäälselt. „Meil oli La Ecwadoriga MK-etapi eel tehtud koostööst juba hea klapp ning seetõttu kaasasime neid ka sel korral. Raamistik oli juba kevadest paigas, aga tänu La Ecwadori meeskonna ekspertiisile panime kokku muljetavaldava ja Otepääd suurepäraselt presenteeriva kontseptsiooni.“

 

Meediakajastused. Kuvatõmmised vasakult: IBU Facebooki leht, ERR, Postimees, Delfi.)

MM-i Eestisse toomise kampaania nomineeriti 2023. aasta Kuldmuna konkursil sündmuse/ürituse kommunikatsiooni kategoorias shortlisti.