Master of AD praktikaprogramm La Ecwadoris

Üheksa nädalat praktikat on jäänud seljataha. Noored, kes liitusid tänavuse praktikaprogrammiga, said kinnitust, et tulevikus nad sellel alal oma teed ka jätkavad. Praktika raames said kuus reklaamihuvilist võimaluse tutvuda teineteise ja agentuuriga, lasta oma loovusel lennata ja kohaneda kiire töötempoga. Master of AD praktikandid – Keili Leonov, Jelizaveta Karavajeva, Rezete Karu, Matthias Merelaine, Martin Mitt […]

Brand icon

Üheksa nädalat praktikat on jäänud seljataha. Noored, kes liitusid tänavuse praktikaprogrammiga, said kinnitust, et tulevikus nad sellel alal oma teed ka jätkavad. Praktika raames said kuus reklaamihuvilist võimaluse tutvuda teineteise ja agentuuriga, lasta oma loovusel lennata ja kohaneda kiire töötempoga. Master of AD praktikandid – Keili Leonov, Jelizaveta Karavajeva, Rezete Karu, Matthias Merelaine, Martin Mitt ja Triin Jõemets – leidsid koheselt ühise keele. Paari päevaga mõistsime kõik, et suurepärane vundament heaks loominguliseks koostööks on laotud. Aeg möödus valguskiirusel ning praktikantide ruumist kostis vaid helgeid naerukilkeid. Meie La Pere võttis nad kiiresti omaks, justkui oleksid nad seal juba varem olnud.

 

Martin Mitt, Rezete Karu, Matthias Merelaine, Keili Leonov, Triin Jõemets

La Ecwador andis võimaluse kohe pea ees vette hüpata ja lahendada erinevaid kampaaniaid. Praktikandid olid kõik küllaltki erineva taustaga, kuid tegelikult oli see ainult eeliseks. Erinevad kogemused, vaatenurgad ning oskused viisid alati suurepärase tulemuseni. Mida nädal edasi, seda põnevamaks praktika läks. Meeskonnana pidid nad lahendama üha uusi ja keerulisemaid ülesandeid. Lisaks sellele jagunesid praktikandid oma tugevuste järgi erinevate mentorite alla ja said niimoodi arendada enda kõige tugevamaid oskusi. Agentuur aitas neid nõu ja jõuga, toetas ja andis nippe.

 

Nagu Matthias, üks nooremaid praktikante, ütles tänavuse praktikaprogrammi kohta: “Olin turundusmaailmas alles täiesti uus tegelane, kes ei teadnud sellest põhimõtteliselt mitte midagi. Erinevate projektide raames olin varasemalt kõike ise teinud, kuid tehtu ei olnud sellisel tasemel nagu soovisin. Tundsin, et mul on potentsiaali areneda ja tulenevalt sellest otsisin omale kohta, milleks sai La Ecwador.”Jelizaveta Karavajeva, Rezete Karu, Matthias Merelaine, Keili Leonov, Triin Jõemets

Olles kuuest välja valitud praktikandist üks noorim, polnud mul õrna aimugi, mis mind ees ootab. Teadsin, et reklaamiagentuurides töötavad oma ala professionaalid, kes „mõtlevad ideid välja.” Niisiis moodustati meist kuuest praktikandist üks meeskond, kellega koos hakkasime erinevaid kampaaniaid välja töötama. Lisaks sellele saime individuaalseid ülesandeid erinevatelt agentuuri tiimidelt. Ülesannete hulgas oli palju variatsiooni – kord pidime stuudiotiimiga filmima Lastekaitseliidule reklaamklippi „Targalt internetis,” järgmisel hetkel juba pildistasime ja kirjutasime artikleid Retseptisahtli blogisse. Minu üllatuseks osutuski La Ecwadori mitmekülgsus. Jäi lausa selline mulje, et kui moslemite maailma keskmeks on Meka, siis reklaamimaailma üheks pühaks templiks on La Ecwador.

rezete Karu, Keili Leonov

Selle kahe kuu jooksul sain aru, et La Ecwador ei ole lihtsalt tavaline reklaamiagentuur, vaid reaalne loomeväli. Sellest ka nende kontori nimi – Loomevälja. Kui tavaliselt peab klient tellima kampaania idee ühest kohast ja video teostuse teisest, siis La Ecwador pakub seda kõike ühes. Olgu selleks kodulehe uuendamine, brändi arendamine või reklaamikampaania loomine – seda kõike ja veel enamatki saab Eesti ühest vanimast reklaamiagentuurist. Küsija suu pihta ei lööda. Piisab ainult ideest, tahtejõust ja koostööaldidusest.”

Jelizaveta Karavajeva, Rezete Karu, Matthias Merelaine, Keili Leonov, Triin Jõemets

Need kaks kuud möödusid justkui linnulennul ja seejuures lõpp oli muidugi mõrumagus. Praktikandid omandasid väga suure kogemustepagasi, mille edaspidi tööellu kaasa võtavad. Kasvasime kokku ühtseks seltskonnaks, kellega oli väga tore koos aega veeta. Lahkuminekust ülesaamine võib võtta veidi aega, kuid usume kõik, et meie teed veel kohtuvad!

Rezete Karu, Jelizaveta Karavajeva