Master of AD praktikaprogramm La Ecwadoris

Master of AD praktikaprogrammi ajaloo esimene värvikas lend ambitsioonikate reklaamimaailma tulevikutegijatega on lõpetanud, jättes seljataha 9 nädalat turundusalast väljaõpet, mitmeid põnevaid koolitusi ja hulgakesi lahendatud kampaaniaid. Nüüd jagame meeleldi enda kogetust vahetuid muljeid.

Praktikaprogrammis saime kokku 6 pealtnäha sarnast, aga ühtlasi päris erineva tausta, hariduse, huvide ja oskustega noort – kõiki ühendamas suur huvi reklaami ja turunduse vastu. Siin liideti meie erisused ühtseks loovmeeskonnaks, kus igaüks sai oma oskustest ning teadmistest lähtuvalt ülesannetesse panustada. Kui muidu käivad noored töö- või koolipraktikal üksinda, siis meie lennul oli võimalus kogemusi omandada meeskondlikult.

Kiiresti sai selgeks, kes meist on meeskonnamängijad ja kellele sobib rohkem individuaalne töö; kellel on looduse poolt kaasa antud tunnetus ning kellel kogemuste najal tekkinud teadmised. Meie erinevused olid isegi teatavaks eeliseks – seda erisugusemaid ideid ja teadmisi saime oma töödes rakendada. Võrreldes kooliaegsete rühmatöödega oli siinsete projektide puhul äärmiselt motiveeriv näha, kuidas meie ideed ning vaev päriselt kuskil realiseerusid

Mõistagi ei saa alati elus kõike meeskondlikult lahendada – saime enda tugevuste ja huvide järgi proovida ka individuaalseid ülesandeid agentuuri töötajate juhendamisel ning seeläbi arendada just endale meelepärasemaid oskuseid.

Meie peamisteks koolitajateks ja mentoriteks sel teekonnal olid muidugi agentuuri tegevjuht Heily, loovjuht Taavi ja turunduskoolitaja Uku Nurk, kellele võlgneme suure tänu meile pühendatud aja ning teadmiste eest. Uku koolitused olid väga põnevad ja ehitatud üles selliselt, et need aitaks meid järgmiste etappide ülesannetes sujuvamalt edasi liikuda.

Agentuuris veedetud aja jooksul saime selge ülevaate, kuidas asjad päriselt tööelus käivad. Kohaneda tuli nii üksteise, võõra keskkonna kui ka äärmiselt kiire töötempoga, mis agentuuritöös on väga tavaline. Õnneks leidsime tiimina kiiresti ühise keele ja olime üksteisele toeks. Nii polnud pea ees tundmatusse hüppamine üldse nii hull, kui esmalt võis tunduda.

“Olles kuuest välja valitud praktikandist noorim, polnud mul õrna aimugi, mis mind ees ootab. Turundusmaailma täiesti uue tegelasena ei teadnud ma sellest enne põhimõtteliselt mitte midagi. Erinevate projektide raames olin varasemalt ühtteist katsetanud, kuid tehtu ei olnud sellisel tasemel nagu soovisin. Tundsin, et mul on kõvasti potentsiaali areneda. Sellest tulenevalt kujunes praktikakoht La Ecwadoris ideaalseks võimaluseks, millest kinni haarata” võtab praktikant Matthias oma mõtted kokku.

Kahe kuu jooksul saime aru, et La Ecwador ei ole lihtsalt reklaamiagentuur, vaid tõeline loomeväli – Loomevälja nime vääriline. Kui paljude teiste agentuuride puhul peab klient tellima kampaania idee ühest kohast ja video teostuse teisest, siis La Ecwador pakub kõike koos. Olgu selleks brändi arendamine, reklaamikampaania loomine või videoklipi valmistamine.

Mitmekülgsed võimalused kajastusid ka meie praktikaprogrammis. “Ülesanded varieerusid väga seinast seina – kui enamus aega pühendasime konkreetsetele kliendikampaaniatele, saime osa ka stuudiotiimi tegemistest. Näiteks lõime kaasa Lastekaitse Liidu reklaamklipi “Targalt Internetis” filmimisel. Muuhulgas saime pildistada, kirjutada ülimaitsvaid artikleid Retseptisahtli blogisse ning anda oma panuse agentuuri häälepanga loomisele” muljetab praktikant Keili.

Mida nädal edasi, seda põnevamaks läks ja 9 nädalat möödusid kui valguskiirusel. Olgugi, et praegusest eriolukorrast tulenevalt oli meil kindlasti veidi keerulisem, ei lasknud me end sellest niivõrd heidutada. Tugev vundament heaks loominguliseks koostööks sai laotud ja võime ühest suust väita, et saime kõik kinnitust alustatud teekonnaga jätkamiseks.

La Pere võttis meid  kiiresti omaks – seetõttu on koos veedetud aja lõpp eriti mõrumagus. Oleme selle eest väga tänulikud!  Lahkuminekust ülesaamine võib võtta veidi aega, kuid usume kõik, et meie teed veel kohtuvad!

Rezete Karu, Triin Jõemets, Keili Leonov, Jelizaveta Karavajeva, Matthias Merelaine, Martin Mitt

Jaga ka teistega:

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga