Mairi Talvingu lennukad 15 aastat

Mairi suudab korraga olla nii analüütiline, pragmaatiline kui ka äärmiselt piinliku korrektsusega projekti- ning samas ka vaba, loominguline, piiritu fantaasiaga loovjuht. Mairi Talvingu lennukad 15 aastat!

Brand icon

Reklaami- ja loomevaldkond – see on nagu mäestik, kus helgeid hetki iseloomustavad säravad tipud ja suurepärane vaade, seevastu mitte kõige paremaid päevi kujutavad jällegi valgusvaesed orud. Kahtlemata ei sobi selline “eriti vaheldusrikas pinnas” kõigile. Ent kui hakkame otsa vaatama vankumatule statistikale – siinkohal aastatele –, siis võime öelda, et on neid, kes sellele maastikule on oma jälje jätnud ning kelleta me oma igapäevi ette ei kujutaks.

Ja üks neist on La Ecwadori projektijuht Mairi Talving, kellel täitub agentuuris 15 aastat. Ent mis oleks ilusam, kui sellise särava tähise puhul iseloomustada Mairit kolleegide ja klientide, kes temaga aastate jooksul huvitavaid radu läbinud, silme läbi?

La Ecwadori tegevjuht Heily Aavik toob Mairi kohta välja järgmised mõtted:

“Mairi sattus La Ecwadori 2004. aasta suvel praktikale. Tollal õppis ta veel Tallinna Ülikoolis reklaamindust, tema õde oli meil agentuuris aga projektijuht. Peale praktikat oli Mairi ise väga aktiivne ja hoidis agentuuriga kontakti seni, kuni 2005. aasta aprillis ta projektijuhi assistendina tööd alustas. Mäletan Mairi esimest suurt projekti, milleks oli mitmepäevane messiüritus Tartus. Kuna minul oli ema sel ajal raskelt haige, saigi Mairi Tartus üksinda kogu projekti juhtida. Olen alati arvamusel, et inimesed tulevad ja lähevad põhjusega, kuid need, kes olulised – jäävad. Nii ongi Mairi La Ecwadori üks alustaladest ning tema panus agentuuri arengusse on olnud märkimisväärne. Selle kohta on isegi üks ütlus: klient valib agentuuri loovuse pärast, kuid lahkub halva projektijuhtimise tõttu. Need 15 aastat on toonud meile Mairiga rõõmsaid, aga ka raskeid hetki. Nii oleme üheskoos “mitu puuda soola ära söönud”, kuid alati on Mairil säilinud sihikindlus, pühendumus ja lojaalsus. See kõik on minu ja kindlasti paljude teiste silmis hindamatu väärtusega. Suur tänu Sulle, Mairi!”

 

Agentuuri kunstiline juht Anete Konno, kes muuseas töötab Mairiga peaaegu külg külje kõrval – tõsi, paar meetrit jääb puudu –, iseloomustab Mairit järgnevalt:

”Mairi on projektijuhtide QueenBee! Tiimijuhina hoiab oma karja ja annab piisavalt vabadust, et uute ideedega naasta. Ta on imetlusvääne naine, kelle kindlameelsus ja järjepidevus viivad sihile. Kui tööpinged on maandatud, siis saab lõputult nalja ja naeru. Samuti on Mairi parim kaaslane, kellega vaadata lõputult TLC seriaali “Say yes to dress”. Ta on võrratu – superkallis inimene”.

 

Loovjuht Taavi Lehari maalib Mairist järgneva pildi:

”Kuigi Mairi tähtkuju on sõnn, siis tegelikult on mul tunne, et see peaks olema kaksikud. Ja seda kõige paremas mõttes. 

 Mairi suudab korraga olla nii analüütiline, pragmaatiline kui ka äärmiselt piinliku korrektsusega projekti- ning samas ka vaba, loominguline, piiritu fantaasiaga loovjuht. Seda kogesin suurepäraselt ajal, kui ise ideekirjutajaks kasvasin. Mairi panus minu arengusse kasvatas mind ametialaselt selliseks nagu täna olen. Ta on oma tagasisides üdini aus, mis vahel võib küll valus olla, kuid tagasi mõeldes oli see ainuõige viis. Kui kedagi saaks hetkel Eestis nimetada Creative Account Manageriks, siis on see kahtlemata Mairi. 

 Teiseks suudab ta näha asju mitmest küljest, hoomates töid terviklikult. Ta mõistab nii kliendipoolset vaadet kui ka turunduslikku aspekti. Ta on kolleegidele usaldusväärne tiimikaaslane, tööst välisel ajal aga südamlik sõber. Mairi võib olla kindlameelne ja autoriteetne juht ning samal ajal ka väga hea ning toetav meeskonnakaaslane, kes kohtleb kõiki võrdselt ja austusega. Ta võib olla konstruktiivne kriitik aga ka tõeline ideede generaator. Tiimijuht, kes üheaegselt viib oma meeskonna halastamatult läbi tulest ja veest, kuid vajadusel on toetav, inimlik ja emalikult hooliv. Mairi on suure tähega Juht, kes koordineerib tegevusi ning vastutab kõige eest, kuid kes võib kiirel ajal ka ise lihtsamaid kujundusi, copysid ja muid töid teha – kasvõi disaineriga reede öösel vastu laupäeva pärast pingelist töönädalat kataloogi kokku panna.

 Kuid mis on Mairi puhul kõige imetlusväärsem – kui arvestada just meie valdkonda – ta on alati tema ise, ilma igasuguse maski või fassaadita. Kui vahel heidetakse agentuuridele ning reklaamirahvale ette, et meis puudub siirus, siis Mairi on aus ning otsekohene. Selliseid inimesi on tegelikult vähe, kuid seda hindavad kõrgelt nii tema tiimikaaslased kui ka kliendid’’.

 

Mida arvavad Mairist aga kliendid?

AS Nõo Lihatööstuse müügi- ja turundusdirektor Simmo Kruustük ei jää sõnadega tagasihoidlikuks:

“Enne kui ma La Ecwadori uksest sisse astusin, teadis Mairi täpselt, mida vajan. Kohati on jäänud mulje, et Nõmme mändide all asuva La Ecwadori kontorihoone vundamendi on rajanud just Mairi, sest just vundament peab olema kindel, ajas vastupidav ning ei tohi mõraneda. Olen Mairiga koostööd teinud pikki aastaid ning võin siiralt kinnitada, et tegemist on Eesti ühe parima projektijuhiga, kes suudab mitte ainult täita kliendi soovi, vaid pakkuda selleks parimat lahendust ning öelda oma arvamuse välja isegi siis, kui see kliendile ei meeldi. Kindlasti ei ole AS Nõo Lihatööstus olnud kerge klient, kuid Mairi kohalolek ja valmidus olla olemas ka väljaspool tööaega muudab meie koostöö hindamatuks”.

 

Circle K Eesti AS turundusjuht Madli Merila räägib Mairist samuti rõõmsates toonides:

“Mairi mõtleb alati kaasa ja pakub omalt poolt ideid välja. Kuna meie valdkond on äärmiselt lai ning selles on palju spetsiifikat, suudab Mairi detailidesse süveneda ja leida lahenduse. Ja kes siis Mairi rõõmsat olekut ei teaks! Tema naer ja positiivsus on need, mille saame alati kahe käega vastu võtta”.

 

 

Kolleegid on lausunud, kliendid on rääkinud. Soovime Mairile edu tema tegemistes, loovrohkeid aastaid, sära ja rõõmsameelsust ning et ta juured oleksid agentuuri juures jätkuvalt sügaval. Suurimad tänud Sulle, Mairi!

 

Pildigalerii Mairist