Kuidas rikastas Malta reis La Pere?

Agentuuri mesilassülemil on tänavu käsil keskmisest erilisem aasta. Seetõttu toimusid traditsioonilised suvepäevad Maltal, kuhu läksime kollektiivina otsima tõestust järgmistele hüpoteesidele: kas paralleel, mida kaugemale minek, seda lähedasemaks saadakse, peab paika? Millist hoogu ja hingamist annavad päevad koos argielust eemal ja kuidas mõjutab see pikemas perspektiivis töö kvaliteeti ja tulemuslikkust?   Malta lähendavad ristsed Et meeskonnavaim […]

Brand icon

Agentuuri mesilassülemil on tänavu käsil keskmisest erilisem aasta. Seetõttu toimusid traditsioonilised suvepäevad Maltal, kuhu läksime kollektiivina otsima tõestust järgmistele hüpoteesidele: kas paralleel, mida kaugemale minek, seda lähedasemaks saadakse, peab paika? Millist hoogu ja hingamist annavad päevad koos argielust eemal ja kuidas mõjutab see pikemas perspektiivis töö kvaliteeti ja tulemuslikkust?

 

Malta lähendavad ristsed

Et meeskonnavaim ei raugeks, tuleb ühisteadvust aeg-ajalt turgutada ja lubada meeskonnale väikest restarti. 25 aasta jooksul oma kogemuste pagasit tublisti täiendanud tegevjuhi Heily Aaviku jaoks on see filosoofia olnud tähtsal kohal juba algusaegadest saati:
“La Ecwadoris on läbi aastate organisatsioonikultuur olnud väga olulisel kohal. Tulemuslikku ja pühendunud tööd teevad õnnelikud ja rahulolevad töötajad. Erinevate tähtpäevade ja motivatsioonikoolituste traditsioon on meie agentuuri DNA-sse sisse kirjutatud juba algusaegadest ning selle roll meeskonnatöös on äärmiselt oluline.”

Juba reisi esimesel päeval jagasime nais- ja meeskondliku vaimu kergitamiseks mehed ja naised tandempaatidesse, kus Neptuni valvsa pilgu all läksime kahetunnisele retkele looduse stiihiaid trotsima. Üsna kiiresti leidis kõigi seas tõestust ka järgnev vanasõna: “Inimene õpib oma kolleegi kohta palju rohkem teadma Vahemere hoovuste ja murdlainete meelevallas kui kontoris kohvi järjekorras.” Tassides kahekesi kajakki mööda niisket liivakivi vallseljakut või tehes lõunasöögilauas naerukilgete saatel lolle nalju, saad sa ikka kamaluga teisest põnevaid fakte teada. Õige aeg ja keskkond avab inimesi.

 

Agentuuris tuleb aeg-ajalt ette intensiivsemaid perioode, kus võib tekkida hetkeseid ummikuid või vastupidi – loovenergia kiiret kanaldamist. Kuidas on sellised meeskondlikud kogemused kõige sellega seotud, võttis tabavalt kokku meie loovjuht Taavi. “Kui jätta kõrvale reisimelu, soe sihtkoht, argisest keskkonnast irdumine ning uued kogemused, siis üldistatult ma usun, et erinevad majast-eemal toimuvad sündmused, näiteks võtted, kliendipäevad, koolitused või after hours üritused, mõjuvad meeskonnale värskendavalt. Nende mõte ei ole ainult vaheldus. Selliste väljasõitudega kaasneb alati teatud kestast vabanemine. Mulle on kõrvu jäänud ütlus, et kõige paremini õpib inimesi tundma matkal või reisil. Pikemal perioodil võõras keskkonnas avanevad meeskonnaliikmed ning leiavad uut ühisosa omavahel. Või vastupidi – välja tulevad mingid õhku jäänud vaidlused. Seega sellised meeskondlikud reisid on nagu peeglid ja suurendusklaasid, mis jätavad kõrvale töö-mina ning toovad rohkem esile päris-mina. Ning kui minna nii suure pundiga, siis loomulikult tuleb leida kuldne kesktee ning kompromisse. Kui me räägime La Ecwadori ilusast juubelist, siis selline kogemus on kaunis kingitus mitte ainult meeskonnaliikmetele, vaid kogu majale, sest see annab tiimile mingi uue liikumise, tekitab sisemiselt uusi sidemeid ning ühtse mälestuse. Kui küsida, mida Malta andis, siis ma arvan, et sellele saab vastata alles teatud aja pärast tagasi vaadates. Mida ta kindlasti andis, on päris mitu pooliku unega suveööd.”

 

La Perega liitus terve rebaste perekond

Traditsiooniks saanud suvepäevade osana lunastasid tänavu ka 6 värsket rebast oma rebasepassid. Agentuuri värskeim lisandus Grete-Liis, kes vaevu jõudis uksest sisse ja maha istuda, kui juba lennukile kupatati, võttis esimese nädala agentuuris kokku järgnevalt:

“Esimesel töönädalal reisile minna oli kindlasti paras elamus. Värske liitujana oli mul reisi alguses käimas veel rebasepõli, mis tähendas, et lisaks kõigiga tutvumisele pidin täitma ka oma rebase kohustusi. Ülesanded sundisid mind mugavustsoonist välja ning suhelda tuli palju. Sain aga juba varakult aru, et terve La Pere on väga sõbralik ja mind võeti avasüli vastu. Nalja ja juttu jagus kogu reisiks ning õppisin oma uusi töökaaslasi tundma selle nädalaga sama hästi kui muidu oleks kuudega. Kokkuvõtteks ütlen, et reis oli vägev ja uued töökaaslased veel vägevamad.”

25. juubeli tähistamine langes samale päevale suure töövõiduga

Tänavusel juubeliaastal said pidustused hoo sisse juba tegelikkuses märksa varem – ametliku sünnipäevaeelse peo pidasime maha 1. juunil ühes Eesti ilusate ja mõjukatega, ent õige kuupäeva kätte jõudes tuli otsus omakeskis pidu teha. Selleks õhtuks lõid daamid end kaunilt üles ja mehed tuka viltu – ühine agentuuri 25. aasta juubeli tähistamine leidis aset Valletta südames. Õhtusöögil sai tähistada ka La Perega värskeimat töövõitu – tänu agentuuri töörühma ponnistustele õnnestus Eesti Laskesuusa Föderatsioonil kindlustada 2027. aasta IBU MM-i korraldamine Otepääl.

Kert, kes oli reisi üks peamiseid korraldajaid, võttis õnnestunud reisi kokku endale omaselt:
“Sihtkoha valikul aitas kaalukausil langeda Malta kasuks just meie mõistes hilissügine soojus, mis kohalikus ekvivalendis tähendas 31-kraadist, ent siiski kosutavat leitsakut. Kuna kollektiivi vanusemediaan on nooremapoolsem, osutus Malta ka just seetõttu valituks, et selgitada välja agentuuri parim tantsulõvi. Malta puhul on mõnus see, et tegevusi on igale maitsele seinast-seina. Sõida rolleri, sõua kajakiga või promeneeri linna vahel. Kõik saavad korraks teha vajaliku restardi ega kiirusta esimesel võimalikul momendil hotellituppa Netflixi vaatama“.

25. juubeli puhul tänab agentuur kõiki kliente, koostööpartnereid ja säravaid kolleege, kes on meiega sellel teekonnal viibinud. Tõstame klaasi ja pea, vaadates juba 50ndate suunas.

Jälgi meie reise ja muid tegemisi ka Instagramis ja TikTokis.

 

Karl-Lennart Meri
Agentuur La Ecwadori digitiimi copywriter