Agentuur La Ecwador töötab koolide jaoks välja reklaamiõppe materjalid

Oktoobri alguses oma 20. sünnipäeva tähistav Agentuur La Ecwador töötab koolide ja lasteaiaõpetajatele mõeldes välja näited ja materjalid, mida lastele reklaamimaailmas orienteerumist õpetades kasutada.

Brand icon

Oktoobri alguses oma 20. sünnipäeva tähistav Agentuur La Ecwador töötab koolide ja lasteaiaõpetajatele mõeldes välja näited ja materjalid, mida lastele reklaamimaailmas orienteerumist õpetades kasutada.

Õppematerjalid tehakse õpetajatele tasuta kättesaadavaks. Agentuuri asutaja Heily Aavik kutsub teisi agentuure ja Eestis tegutsevaid ettevõtteid algatusega ühinema.

„Reklaamimaailm on üha mitmetahulisem ja keerulisem ning tarbijal on selles aina keerulisem orienteeruda,“ ütles Aavik. „Pole saladus, et lastel on vanemate ostuotsustele väga suur mõju. Samuti on noorte arusaam reklaami- ja brändimaailma telgitagustest päevakohane ka kohalike omavalitsuste valimise kontekstis – saavad nüüd ju oma valiku teha ka vaid 16-aastased. Seepärast tuleb reklaamialast haridust hakata andma üha nooremas eas, et inimesed oskaksid ära tunda, millal neile midagi varjatult müüa üritatakse või nendega manipuleeritakse. Reklaam ei ole enam ammu plakat tänaval.“

Aaviku sõnul soovib riik kodanike kaitsmise vajadusele viidates üha jõulisemalt reklaame piirata, ent kasu on sellest vähe – praktika näitab, et loomingulises turundusmaailmas leitakse alati uued ja nutikad võimalused. Seepärast on ainus viis inimesi harida, alustada tuleks sellega juba lasteaias. Praegu aga sobivad ja eri vanuseastmetele mõeldud õpetajaid abistavad materjalid puuduvad.

„20 aastat ettevõtjana on mulle näidanud, et Eesti reklaamitööstus on piisavalt küps. Sektorisse on tekkinud piisavalt palju vastutustundlikke ja tarkasid inimesi, kes ei alahinda tarbijaid ja on samuti valmis oma nõu ja jõuga panustama ühiskonna hüvanguks,“ lisas Aavik.

Aaviku sõnul on esialgne plaan luua MTÜ, millesse ühinenud reklaamiagentuurid ja ettevõtted töötavad materjalid välja ja on valmis ka õpetajaid koolitama. Tulevikus võiks reklaamiõpe olla integreeritud õppekavadesse tänasest oluliselt nooremas kooliastmes ja käsitletud põhjalikumalt.

Kõigil algatusega liituda soovijatel palume ühendust võtta meiliaadressil heily@laecwador.ee

Lisainfo:

Heily Aavik

tel: +372 5058377