Uus aasta, uued ja vanad tegijad!

Möödunud aasta oli La Ecwadori jaoks äraütlemata põnev ja tegus. Aasta algul püstitatud eesmärgid said edukalt täidetud ning lisaks sellele toimus La Ecwadoris palju põnevat ja värskendavat: agentuur nautis oma esimest täit kalendriaastat Loomeväljal, edukalt lõpetasid kevadine ja sügisene Master of Ad praktikaprogramm ning laiahaardeline kolleegium sai mitmel rindel tugevat lisa. Ka tänavu tunnustame juba […]

Brand icon

Möödunud aasta oli La Ecwadori jaoks äraütlemata põnev ja tegus. Aasta algul püstitatud eesmärgid said edukalt täidetud ning lisaks sellele toimus La Ecwadoris palju põnevat ja värskendavat: agentuur nautis oma esimest täit kalendriaastat Loomeväljal, edukalt lõpetasid kevadine ja sügisene Master of Ad praktikaprogramm ning laiahaardeline kolleegium sai mitmel rindel tugevat lisa.

Ka tänavu tunnustame juba teist korda LAKI aastaauhindadega möödunud aasta parimatest parimaid ja silmapaistvamaid töötajaid ning kliente. Mullu paika pandud reglemendi ja traditsioonidega jätkasime ka tänavu. Välja jagasime hulga kuldseid kroone kandvaid lõvilakisid, millel on oluline tähendus nii reklaamimaailmas kui ka La Ecwadori loos.

Kes aga on need tegusa 2021. aasta parimad tegijad?

Põhikategooria laureaadid: AASTA KULLATÜKK – Kert Aavik on suurepärane meediatiimi juht, kelle töö tulemuslikkus oli lagede lagi. Kert osutus agentuuri kullatükiks just teist aastat järjest – tundub, et Kerdil on meediaplaanide peale kohati mitte kuues, vaid lausa seitsmes meel.

AASTA TIIMIJUHT – Kert Aavik teenis ka tänavu kaksikvõidu agentuuri parima tiimijuhina, kaitstes edukalt ka aasta tiimijuhi tiitlit. Tema meeskonna eesmärgid olid kõige tulemuslikumad.

 

AASTA KOLLEEG – trükisetiimi juht Maiken Veskimäe napsas tänavu kõigi kolleegide lemmiku tiitli.  Aasta kolleegi tiitel on eriline nimelt seetõttu, et selle valivad kõik agentuuri liikmed anonüümselt. Tegu pole lihtsalt inimesega, kes teeb oma tööd väga hästi ja efektiivselt, vaid inimesega, kes teeb palju enamat ka peale töö – Maiken on valguskiireks kõige hallimatel päevadel, toetab, aitab ja motiveerib kõiki enda ümber olijaid. Tänavu ülekaalukalt aasta kolleegi tiitli pälvinud Maiken seisab agentuuri ühtse meeskonnavaimu ja majasiseste sündmuste eest.

 

AASTA KLIENT – Circle K kaubandusdirektor Diana Veigel on aastatepikkuse koostöö vältel me südametes erilisele kohale platseerunud. Diana positiivne, edasiviiv ning lahendustele orienteeritud suhtumine on aidanud me koostööl vilja kanda ning loodame, et see jääb kestma.
Miks on aasta kliendi tiitel aga nii eriline? Auhinna võlu peitub selles, et tiitel omistatakse kindla kliendi esindajale personaalselt. Valik ei kunagi lihtne, sest häid kliente on meil väga palju. Sel aastal esitas iga meeskond oma aasta kliendi kandidaadi ning kolleegium langetas lõpliku otsuse koos.

AASTA TEGIJA –  Koos eelmisel aastal sisseseatud uue agentuuri auhindade reglemendiga sündis ka uus kategooria – Aasta Tegija, mis on sisuliselt loovkonkursi simulatsiooni põhimõttel minivõistlus. Iga agentuuri loovtöötaja esitab žüriile töö eelmisest aastast, mis on talle sentimentaalselt väärtuslik või millel näeb ta kõige suuremat potentsiaali. Protsessi on kaasatud kliendid ja partnerid, kes töid hindavad žüriina. Kusjuures creative’tel on õigus esitada ka ghost’e.

Sarnaselt Kerdile kaitses edukalt möödunud aastal võidetud tiitlit ka trükisetiimi disainer Rando Viisma, kelle visuaalne kontseptsioon ning kanalipõhine adaptsioonlahend Omniva värbamiskampaaniale tõi talle taas aasta tegija trofee lauale. Rafineeritus ja esteetiliselt mõtestatud lähenemine olid vaid mõned iseloomustused ja kiitused, millega spetsiaalselt aasta tegija konkursiks kokku kutsutud žürii hindas Rando tööd. Töö keskendus teekonnale ja teel olemisele, mis tabas hästi püstitatud ülesannet ja mõjus terviklikuna nii sõnumi kui ka visuaali poolest.

 

AASTA TURUNDAJA – Taavi Lehari on fantastiline loovjuht ja kolleeg, alati abivalmis, sõbralik ja oma töö suhtes väga nõudlik. Lisaks oskab ta endast ja ümbritsevatest inimestest alati kõige parema välja pigistada. Igapäevaselt loovjuhi ametit pidades on Taavi aasta jooksul kõige rohkem agentuuri jalgealust kindlustanud ja hea sõnaga levitanud. Olgu selleks agentuuride esindamine mitmesugustel üritustel, uute klientide paati saamine või tehtud tööde jagamine. Taavi pälvis LAKI La Ecwadori suurepärase esindamise, uute suhete loomise ja vanade kinnistamise eest.

Lisaks iga-aastastele põhiauhindadele andis agentuur välja ka paar personaalset tänukirja ning kaks eriauhinda.

Eriauhindade laureaadid:

AASTA UUS TULIJA – Mini LAKI viis koju Digital tiimi projektijuht Rezete Karu, kelle sisemine kustumatu leek, teeme-ära-ellusuhtumine, suurepärased juhiomadused ning positiivne mõttelaad motiveerib ja inspireerib igapäevaselt kõiki meeskonnaliikmeid. Ta on eelmise aasta jooksul Master of Ad esimese praktikaprogrammi järel agentuuriga liitunud särav ja silmapaistev talent, kes meeskonnaga kiiresti klappis ning kelleta enam agentuuri igapäevaelu ettegi ei kujuta.

 

AASTA ÄMBER on tiitel ning sõna otseses mõttes ka ämber, mille napsas sel aastal endaga meie agentuuri multifunktsionaalne naerusuu Anna Leena Tae. Aasta Ämber on agentuurisisene lõõpimine ning paljuski on laureaatide „võidutööd“ agentuuri nn inside-joke’d. Seekordne ämbrivõitja sattus agentuuri sünnipäeval dialoogi ühe tehnoloogiavallas tegutseva kliendiga, keda pidas esiti tuntud meediaväljaande esindajaks. Humoorika vestluse käigus selgus muuhulgas üllatuslik asjaolu, et nii kõnealune klient kui ka Anna Leena on tegelikult mõlemad pärit Karksi-Nuiast ja üles kasvanud kõrvaltänava naabritena. Kuigi kandidaate ja ämbreid oli mitmeid, osutus just see vahva seik tänavu kõige kaalukamaks ämbriks ja toredaks kokkusattumuseks!

Nagu kõik teised põhikategooria LAKID, käib ämber samuti käest kätte. Kuigi auhinda jagatakse alles kolmandat korda, on see muutunud juba üheks elevust tekitavaks kategooriaks, millest räägitakse terve aasta.

2021. aasta LAKID jagasime laiali vaid agentuuriringis. Siiski liitusid tseremooniaga videosilla vahendusel meie mitmed tuntud ja toredad koostööpartnerid, kellel oli au tänavused laureaadid välja kuulutada. Suur tänu Juss Haasma, Asko ja Merill, Elina Nechayeva, Rauno Märks, Robert Linna ning meie austatud žürii koosseisus: Esme Kassak, Triin Laub, Taavi Rehepapp, Teele Treial ja Anete Konno.