EU2017EE Tulevikutöö konverentsi videoklipid

Meie roll
Kampaaniad / Foto ja video

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Klient

Sotsiaalministeerium

Töö

Muutunud töötegemist ja tänapäevaseid e-lahendusi tutvustavate videoklippide tootmine[/vc_column_text][vc_separator color=”chino” border_width=”2″][vc_column_text]

Briif

Eesti on 2017. aasta teisel poolel esmakordselt Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis. EU2017EE toob Eestisse mitmeid mitteametlikke tippkohtumisi, konverentse, üritusi ning mis peamine – tähelepanu.

Septembri keskel toimus Tallinnas Kultuurikatlas kõrgetasemeline konverents Future of Work: Making It e-Easy ehk “Tulevikutöö – uus reaalsus, uued lahendused”. Üritusel osalesid tööturgu, haridust, majandust ning digi-teemasid juhtivad poliitikud ja ametnikud. Kes aga Tallinnasse ei jõudnud, sai otseülekannet konverentsist jälgida veebis.

Kolm videoklippi pidid töisesse konverentsi tooma pisut kergust ning lustakust, samas andma edasi olulisi mõttekohti tööturust, digi-võimalusest ning töötamisest tulevikus. Tulevikutöö konverents oli sündmus, mis pidi vaatama pisut minevikku, analüüsima olevikku ning vaatama tulevikku. Seega agentuuri ülesanne oli keeruline: töötada välja loovkontseptsioon kolmele informatiivsele videoklipile, kuid edastada teavet lustakalt, kaasahaaravalt ning asjalikult.

sotsiaalministeerium

Loovlahendus

Siinkohal tutvustame teile Mariat ja Peetrit. Maria ja Peeter on vastandid. Nad küll töötavad samas ettevõttes, kuid nende huvid, elustiil ning tööturul osalemine on täiesti erinevad. Mariale meeldib kord, konkreetsus ja tasakaal; Peeter võtab iga päeva kui uut väljakutset. Aga kuidas need kaks saavad hakkama maailmas, kus töö mõiste on uskumatult kiirusel muutumas? Kui 20 aastat tagasi oli kindel töötamise koht ja aeg, siis täna võib kontoriks olla nii rand, muuseum kui bussipeatus.

Maria ja Peetriga tutvustasime kolme klipi kaudu tööhõive muutumist ajas, sotsiaalkindlustuskonto rolli Eestis, Eesti e-lahendusi ning ümberõppe võimalusi.

Esimesi stsenaariumi drafte kirjutades nägime, et näitlejatele lasub väga suur roll info edastamisel. Seda enam et kõik klipid pidid olema ladusas inglise keeles. Pehmendamaks dialoogi kogust, pöördusime filmimaailma eeskujude poole ning meid inspireeris geniaalne Wes Anderson, kelle meistriteoste stiil ja tekstiedastuse meetod sobisid täpselt ka meie tegelaskujudega. Agentuuri jaoks algas projekt juba mai lõpus esimeste stseenide kirjutamisega ning pea kaks kuud kestnud eelproduktsioon ärkas ellu intensiivsete võttepäevade jooksul augustis.

Järellainetus

Maria ja Peeter said oma etteastega tulevikutöökonverentsil suurepäraselt hakkama. Nad andsid suure panuse nii Eesti töö- ja digikuvandi parendamiseks kui naerutasid tähtsaid külalisi oma lustlikul moel. Klippe jälgiti suure huviga ka paralleelselt LIVE-ülekande kaudu üle Euroopa Liidu ning nii mõnigi ülioluline ametnik vajutas klippide all “Share” nuppu.

Sotsiaalministeerium sai nii klippide tootmise kui kogu konverentsi korraldamise eest kiidusõnu ning tunnustusega liitub ka agentuur – Eesti EL eesistumise kuvand konverentsipäevadel oli tõeliselt muljetavaldav ja äge.

La Ecwadori agentuuritiimi jaoks oli see kindlasti üks keerukamaid, samas üks armsamaid töid 2017. aastal. Maria ja Peetri tegelaskujude taga seisab suure meeskonna tohutu pühendumus ja töö. Kogu tiimi inspireerisid lustakas stsenaarium ja fantastilised rollisooritused. Katariina Unt ja Karl Robert Saaremäe tegid peategelastena vapustavat tööd. Polnud vist ühtegi meeskonnaliiget, kes ei armunud Peetri ja Maria tegelaskujudesse ning keda ei saada tänaseni küsimus: “Huvitav, mis neist edasi sai?”

Meil oli rõõm anda omapoolne panus Eesti eesistumise õnnestumisele ning Eesti kuvandi tutvustamisele!

#creativeagency #EU2017EE #futureofwork #fowtallinn #sotsiaalministeerium #cubafilms #laecwador #kultuurikatel #monsterstudio #wesanderson[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]