La Ecwadori ja Organic Estonia esindajate külastus Chocolala tootmisesse ja muuseumisse

Reklaamiagentuur La Ecwadori töötajad koos Organic Estonia MTÜ esindajatega külastasid  Chocolala käsitööšokolaadi tootmist ning šokolaadimuuseumi Tallinnas. See inspireeriv kohtumine oli osa suuremast eesmärgist mõista, kuidas Eesti mahetootjad korraldavad nii oma tootmist kui turundustegevust ning uurida võimalikke tulevasi koostöökohti. Tutvus Chocolala maailmaga Chocolala on Eesti väike pereettevõte, mis on spetsialiseerunud luksuslikele käsitööšokolaadidele ja bean-to-bar toodetele.  Ehk, […]

Brand icon

Reklaamiagentuur La Ecwadori töötajad koos Organic Estonia MTÜ esindajatega külastasid  Chocolala käsitööšokolaadi tootmist ning šokolaadimuuseumi Tallinnas. See inspireeriv kohtumine oli osa suuremast eesmärgist mõista, kuidas Eesti mahetootjad korraldavad nii oma tootmist kui turundustegevust ning uurida võimalikke tulevasi koostöökohti.

Tutvus Chocolala maailmaga

Chocolala on Eesti väike pereettevõte, mis on spetsialiseerunud luksuslikele käsitööšokolaadidele ja bean-to-bar toodetele.  Ehk, nad valmistavad šokolaadi otse kakaoubadest, jälgides kogu protsessi algusest lõpuni. Ettevõte asutati 2013. aastal Tallinnas ning selle eesmärgiks on elavdada Eesti šokolaaditraditsiooni ning luua ainulaadseid maitseelamusi, kasutades looduslikke ja kohalikke koostisosi nagu marjad, kuusevõrsed, kasemahla, karamell ja metsamarjad.

Külastuse käigus said osalejad näha iga etappi tootmisprotsessist: kakaoubade röstimisest ja jahvatamisest kuni šokolaadi temperiseerimise ja vormistamiseni. Chocolala rõhutab kvaliteetsete orgaaniliste koostisosade kasutamist ja annab võimaluse külastajatele vaadata tootmist läbi klaasist seina ning mõista, kuidas kvaliteet ja käsitöö ühenduvad.

Chocolala Šokolaadimuuseum

Lisaks tootmisele külastati Chocolala šokolaadimuuseumi, mis asub samas hoones. Muuseum tutvustab Eesti šokolaadi ajalugu alates 1800. aastatest ning eksponeerib huvitavaid esemeid, vanu pakendeid ja masinaid, mis jutustavad šokolaaditööstuse arengut läbi aegade. Külastus oli hariv ja meelelahutuslik, andes osalejatele võimaluse näha nii ajaloolisi kui kaasaegseid šokolaadivalmistamise protsesse ning pakendeid.

Kohtumise eesmärk ja mõtted edaspidiseks

Külastuse peamine eesmärk oli süvendada arusaamist sellest, kuidas Eesti mahetootjad organiseerivad oma tootmist ja turundust ning millised on nende lähenemised nii kvaliteedi kui tarbijakogemuse loomisel. Aruteludes jagati ideid, kuidas tugevdada brändi nähtavust, tugevdada orgaanilise toote väärtuspõhist müüki ning uurida ühiseid võimalusi turundus- ja koostööprojektide loomiseks.

Külastus jättis osalejatele tugeva mulje Chocolala pühendumusest käsitööle, kvaliteedile ja looduslike maitsete kasutamisele, tuues esile Eesti mahetootjate innovatiivseid lähenemisi nii tootmise kui turunduse vallas. See oli väärtuslik kogemus mõlema osapoole jaoks ning avab ukse tulevastele ühistele koostööprojektidele.