VIDEOREKLAAMID GOOGLE VÕRGUSTIKUS

Videoreklaamide eelised:

  • Tõhusaim viis jõuda videoga potensiaalse sihtrühmani. Võimalik määrata täpselt, kes sinu videoklippi näeb.
  • Suuna inimesed videolt edasi maandumislehele, kasutades selleks videole juurde lisatavaid tekste koos linkidega.
  • Tasuta bänneri näitamine video kõrval. (Ainult In-Stream videote puhul).
  • Võimalus piirata arvu, mitu korda inimene reklaamivideot näeb. Näiteks ühele unikaalsele kasutajale näidatakse reklaamiklippi 3x nädalas.
  • Suur hulk tasuta näitamisi. Kulu tekib alles siis, kui inimene on klipi lõpuni vaadanud või vähemalt 30 sekundit sellest.
  • Reklaamiklipi pikkus ei ole oluline.

Youtube’i videote puudused:

  • Reklaami pole võimalik kuvada lühiajaliselt väga suurele massile.

Teenuse töökulg

Esmaselt määratakse kindlaks täpsed kampaania eesmärgid ja sihtrühma iseloomustus vastavalt eelarve suurusele. Vastavalt saadud sisendile luuakse üks kuni mitu erineva sihtimiskriteeriumiga reklaamirühma koos reklaamiklippidega, mida võib olla ka mitu erinevat ühe kampaania kohta. Järgmisena lisatakse reklaamitekst koos maandumislehega ning võimalusekorral ka kaasbänner.

Videokampaania loomiseks on eelduseks klipi olemasolu Youtube’i keskkonnas. Vajadusel valmistame või töötleme ka reklaamiklipi ning korrastame Youtube’i kanali. Reklaamiklipi näitamisel kuvatakse ka selle avaldaja ning seetõttu on soovitav hoida avaldaja Youtube’i kanal eeskujulik. Reklaami edastamiseks ei ole nõutud enda kanali olemasolu. Sellisel juhul laeme reklaamiklipi La Ecwadori Youtube’i kanalisse.

Kui kampaania on aktiivne, toimub pidev monitooring ning vajadusel korrigeerime sihtimiskriteeriume ning pakkumishindu. Kampaania lõppedes on võimalik saada detailne ülevaade kampaania toimivusest ning millistes Youtube’i kanalites reklaami näidati.

Videoreklaamide hinnastamine

  • In-stream reklaamid – kulu tekib kui video vaadatakse lõpuni, kui see on kuni 30 sekundit. Vaatajal on võimalik reklaam sulgeda, kui see on mänginud 5 sekundit. Kui reklaamiklipp on pikem kui 30 sekundit, tekib kulu, kui videot on vaadatud vähemalt 30 sekundit.
  • In-Search – kulu tekib, kui kasutaja klikib otsingutulemustes paikenval videol.
  • In-Display – kulu tekib, kui kasutaja klikib videol.

Videokampaania hinna määramine sõltub eelkõige soovitud mahust ja näitamistihedusest. Üldiselt on reklaami näitamine võrreldes teiste meediumitega odav. Näitamise hind inimesele on keskelt läbi 0.01 – 0,05 eurot ehk 200 eurose eelarvega saab klippi näidata täielikus ulatuses 20 000 inimestele.

Minimaalne kampaaniahind: 150 eurot.

Seda teenust on võimalik osta ka järelmaksuga. Tutvu järelmaksuvõimalustega siit: